ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Rüzgarlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 19 Kasım 2012 Pazartesi 08:31

Ambulansın Taksim imtihanı!

Ambulansın Taksim imtihanı!

Taksim Yayalaştırma Projesi kapsamında yapılan çalışmalar nedeniyle gece gündüz trafik eksik olmuyor.


 Saat: 04.00, Yer: Taksim...

Taksim Yayalaştırma Projesi kapmasında yapılan çalışmalar nedeniyle sıkışan trafik içinde kalan bir ambulans yaralı hastaneye ulaştırmakta güçlük çekti.

Duyarlı bir vatandaşın ambulansa yol açma çabası...

Bu yoğun trafikte araçların ilerlemesi büyük problem oluşturdu. Pazar gecesi saat 04.00 sıralarında meydana gelen olayda ise Refik Saydam Caddesi üzerinde trafik kazasında yaralanan Ahmet Halit Altınöz olay yerine gelen ambulansla en yakında bulunan Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırıldı. Ambulans Tarlabaşı Bulvarı'ndan Taksim istikametine giderken Taksim Yayalaştırma Projesi nedeniyle sıkışan trafiğin içinde kaldı. Bir yaya sıkışan trafiğin içinde kalan ambulansa yol açmak için diğer araç sürücülerinin hızlı olmasını sağlamaya çalıştı. Uzun süre trafiğin açılması için siren çalan ambulans ekipleri yoğun çabaların sonucunda Taksim Meydan'a ulaştı.

BU KEZ SIRA SELVİLERDE KALDI

Ambulans şoförünün ve yoldan geçen vatandaşın yoğun çabaları sonucu uzun süre sonra Taksim Meydan'a çıkan sağlık ekipleri buradan da hastaneye ulaşmak için Sıraselviler Caddesini kullanmak istedi. Burada da taksilerin yoğunluk yapması nedeniyle bir süre bekleyen ambulans daha sonra hastaneye ulaştı.

AMBULANS GERİ GERİ YANAŞTI

Hastaneye güç bela ulaşan ambulans şoförü bu kez de başka bir sorunla karşılaştı. Hastanenin acil girişinin tavanı alçak olduğu için ambulans şoförü acil kapısına geri geri yanaştı. Yaralı Ahmet Halit Altınöz sedyeyle ambulanstan çıkarılarak tedavi altına alındı. Altınöz'ün hayati tehlikesinin bulunmadığı öğrenildi. 

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER