ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Haziran 2014 Salı 14:49

Amatör telsizcilerin festivali

Amatör telsizcilerin festivali

Türkiye Amatör Telsizciler Festivali’ bin 400 rakımlı Başkonuş Yaylası'nda yapıldı.


Kahramanmaraş Telsiz ve Radyo Amatörleri Derneği (KARAD) tarafından organize edilen ‘Türkiye Amatör Telsizciler Festivali’ bin 400 rakımlı Başkonuş Yaylası'nda yapıldı.

Türkiye’de ilk olmasıyla dikkat çeken festivale ülkenin dört bir yanından yüzlerce telsizci katıldı. İki gün süren festivalde ülke içi ve uluslararası telsiz konuşmaları yapıldı. Festivalin Türkiye’de ilk kez yapıldığına dikkat çeken KARAD Başkanı Cahit Bayraktar, derneğin 2009 yılında kurulduğunu fakat 3 ay önce faaliyete başladıklarını ve kısa sürede bu organizasyonu hazırladıklarını söyledi. Derneğin diğer faaliyetleri hakkında bilgi veren Bayraktar, katılımcılara ve emeği geçenlere teşekkür etti. Festivale Kozan’dan yaklaşık 20 amatör telsizci katıldı. Kamp ateşi etrafında eğlenen katılımcılar, geceyi çadırlarda geçirdi. Festivalin ikinci gününde ise halat çekme ve yumurta taşıma, çuval yarışı, gibi çeşitli yarışmalar düzenlendi.

Yurt genelini kapsayan festivale, çevre il ve ilçelerin yanı sıra Muğla, Konya, Kayseri, Van, Mersin, Sivas, gibi 14 ayrı bölgeden katılım sağlandı.Katılımcılar festivali düzenleyen KARAD yöneticilerine ve üyelerine teşekkür etti.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER