ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 25 Mart 2013 Pazartesi 21:24

Amasya Kent Konseyi yaşlı hastaları ziyaret etti


Amasya Kent Konseyi Gençlik Meclisi, “Yaşlılar “Haftası” münasebetiyle Amasya Üniversitesi Sabuncuoğlu Şerefeddin Eğitim Ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi gören yaşlıları ziyaret etti.

Yaşlılarla sohbet ederek onların dertlerini bir nebzede olsa da unutturmak, gönüllerini şenlendirmek adına bu etkinliği düzenleyen Kent Konseyi Gençlik Meclisi Başkanı Volkan Şeker, ecdadına sahip çıkan gençliğin, onların tecrübelerinden de istifade ederek daha bilinçli olacağını ve hayata dair daha iyi planlama yapabileceğini söyledi. Şeker, “Geçmişine sahip çıkmayan bir nesil, geleceğini planlayamaz.” dedi.

Amasya Üniversitesi Bilinçli Gençler Kulübü üyesi gençlerin de katıldığı etkinlikte, Kulüp Başkanı Emrah Çelebi, toplumsal birliğin ve geleceğin teminatı olan yaşlılara yalnızca bu tür günlerde değil, bütün bir yaşam boyunca değer verilmesi ve saygı gösterilmesinin gerektiğini belirtti. Çelebi; “Gerek Amasya Üniversitesi Bilinçli Gençler Kulübü, gerekse Amasya Kent Konseyi Gençlik Meclisi üyelerine bu duyarlılığından teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Daha sonra gençler yanlarında getirdikleri havlu, kolonya, gülsuyu ve karanfilden oluşan hediye paketlerini yaşlı hastalara hediye ettiler. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER