ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2013 Çarşamba 13:34

ALINTERİ, sosyal projelerde daha aktif olacak


Erzurum El Emeği Göz Nuru Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (ALINTERİ) Başkanı Muhammet Zeki Önpolat, faaliyetleri hakkında bir değerlendirme toplantısı düzenledi. Yönetim kurulu üyelerinin de katıldığı toplantıda Önpolat, "Maddi yetersizliklere sahip veya köyden kente göç edip ihtiyaçlarını karşılayamayan çocuklara yönelik sosyal, kültürel ve sportif alanlarda projeler üretmeyi hedefliyoruz." şeklinde açıklamalarda bulundu.

ALINTERİ’nin serbest meslek çalışanları tarafından, kamu ve özel sektörde çalışan işçilerin aralarında mesleki yardımlaşmayı sağlamak amacı ile 2007’de kurulduğunu ifade eden Önpolat, "Derneğimiz kurulduğu tarihten itibaren, ilimizde ve bölgemizde tüm çalışanları kapsayacak şekilde bölgesel bir dernek olmayı amaçlıyor. Bu kapsamda üyelerimize yönelik her türlü sosyal ve kültürel etkinliği düzenliyoruz." dedi.

Derneklerine kayıtlı üye sayısının her geçen gün daha da artığını belirten Önpolat, üyelerinin soysal faaliyetlerini karşılamak için yeni projeler oluşturduklarını söyledi. Üyelerine en iyi hizmeti vermek için imkanlarını geliştirdiklerini sözlerine ekledi. Üyelerine yönelik yaptıkları bazı çalışmalardan örnekler sunan Önpolat, "Üyelerimize yönelik Şifa Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Uzmanı Dr. Abdullah Umut Pekok, tarafından Hepatit A, B, C, AIDS, frengi ve grip gibi hastalıkların belirtileri, korunma ve bulaşma yolları konusunda seminer verdi. Yaptığımız projeler kapsamında 500 kişiye çeşitli kurslar ve seminerler vermiş olup bunlardan 100 kursiyer başarılı olarak sertifika almaya hak kazanmıştır. Sertifika sahibi olan bu kursiyerlerimiz çeşitli kurumlar tarafından istihdam edilmiştir." ifadelerini kullandı.

Önpolat, "Bölgemizdeki işçi kesimlerinin ve çalışanlarının boş zamanlarında, kendilerinin ihtiyaç duydukları konularda bilgi ve becerilerinin geliştirilmesine yardımcı olacak projeler planlıyoruz. Çocuklara, yaşlılara ve özürlü bireylere yönelik projeler üretmeyi hedefliyoruz. Tüm üyelerimizin teknolojiyi yakından takip etmeleri, bilişim teknolojilerinin etkin kullanmaları, sağlık internet kullanıcıları olmaları konusunda kendilerini geliştirecek projeler hedefliyoruz." açıklamasında bulundu. 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER