ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2013 Çarşamba 21:23

Ali İsmail Korkmaz'ın ruhuna mevlid okutuldu

Ali İsmail Korkmazın ruhuna mevlid okutuldu


Gezi Parkı protestoları sırasında yaralanan ve tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden Ali İsmail Korkmaz için ölümünün yedinci gününde mevlit okutuldu. Hatay'ın merkez ilçesi Antakya'ya bağlı Ekinci beldesinde bir ilköğretim okulu bahçesinde okutulan mevlide Hatay Vali Yardımcısı Kadim Doğan, CHP Genel Başkan Yardımcısı Nihat Matkap, CHP Hatay Milletvekili Refik Eryılmaz, CHP'li yöneticiler, Gezi Parkı protestolarında hayatını kaybeden Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert ile ailesi ve vatandaşlar katıldı.

        Mevlide katılan EHDAV Başkanı Ali Yeral, yaptığı kısa konuşmada, ölümlerden dolayı hiçbir kesimi suçlamadıklarını söyledi. Yeral, "Hiçbir kesimi ve hiçbir mezhebi suçlamıyoruz. Çünkü caninin dini olmaz, teröristin mezhebi olmaz. Terörist, cani ve katil hangi dinden, hangi mezhepten hangi ırktan ve hangi siyasi ideolojiden olursa olsun o katildir, o canidir. O mel'undur. Bu dünyada da hem ahirette de." diye konuştu.

        Merhum Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel ve babası Şahap Korkmaz ise zaman zaman gözyaşlarına hakim olamadı. Korkmaz ailesini acılı günlerinde yalnız bırakmayan Abdullah Cömert'in annesi Hatice Cömert ise gözyaşlarını tutamadı.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER