ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Haziran 2014 Cuma 18:11

Alaplı Belediyesi 50 çocuğu sünnet ettirdi

Alaplı Belediyesi 50 çocuğu sünnet ettirdi

Zonguldak Alaplı Belediyesi’nin 15. Geleneksel Sünnet Şöleni’nde, 50 çocuk gönüllerince eğlendi.


Alaplı Belediyesi 15. Geleneksel Sünnet Şöleni Belediye Çay bahçesinde gerçekleştirildi. Sünnet şöleni; saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunmasının ardından Alaplı Müftüsü Mehmet Bektaş’ın duası ile başladı. Açılışta konuşan Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, sünnet olacak 50 çocuğun erkekliğe ilk adımı atmaya hazırlandıklarını belirterek, ailelerine ve topluma hayırlı olmaları temennisinde bulundu. Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin’i de tebrik eden Ali İhsan Köktürk, “Alaplı Belediye Başkanımız Sayın Nuri Tekin, göreve başladığı ilk günden bu yana çok güzel hizmetler yapıyor. Kendisini bir kez daha tebrik ediyorum. İnşallah, hizmetleri artarak devam edecek.“ dedi.

Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç da çocukların hayatlarının en önemli iki evresinden birini yaşadıklarını belirterek, “50 çocuğumuz sünnet olarak erkekliğe ilk adımı atacaklar. Ben çocuklarımıza ve ailelerine bundan sonraki yaşamlarında başarılar diliyorum. Alaplı Belediye Başkanımızı ve belediye çalışanlarımızı da tebrik ediyorum.“ diye konuştu.

Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin ise konuşmasında, sünnet çocuklarının hayatlarında unutamayacakları bir gün yaşadıklarını belirtti. Tekin, şöyle dedi: “Bugün eğlencesini yaptığımız ve önümüzdeki hafta sünnetlerini yapacağımız çocuklarımız erkekliğe ilk adımı atacaklar. Ben sünnet çocuklarımızın ailelerine ve topluma yararlı birer birey olmaları en büyük temennimiz. İnşallah, çocuklarımız bu güvenimizi de boşa çıkarmayacaklar. İnşallah, evlilik düğünlerini de yine hep beraber yapacağız.“ Şölen, sünnet çocukları ve ailelerine yemek ikramı ve çocuklara hediyelerinin verilmesinin ardından eğlence ile sona erdi.

Açılışa, sünnet çocukları ve ailelerinin yanı sıra Zonguldak Milletvekili Ali İhsan Köktürk, 22. Dönem Zonguldak Milletvekili Harun Akın, Alaplı Kaymakamı Yıldıray Malğaç, Alaplı Belediye Başkanı Nuri Tekin, Kandilli Belediye Başkanı Mustafa Aydın, Gülüç Belediye Başkanı Gökhan Demirtaş, Gümeli Belediye Başkanı Ahmet Saydam, CHP il, ilçe ve belde başkanları ve yönetim kurulu üyeleriyle, diğer siyasi partilerden temsilciler ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER