ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 12:29

Akşehir'de kurban seferberliği!

Akşehirde kurban seferberliği!


Konya'nın Akşehir ilçesinde kurban seferberliğine destek verenlere bir programla teşekkür edildi.

Akşehir Sanayici ve İşadamları Derneği ve Kimse Yok Mu Derneği kurban seferberliğine destek veren ve Kurban Bayramı'nı: Moğolistan, Yemen, Nepal ve Cizre'de geçirenler için teşekkür programı düzenledi. Programa Belediye Başkanı Abdülkadir Oğul, Cumhuriyet Başsavcısı Murat İrcal, Akşehir Müftüsü Karabey Özdemir, Ak Parti İlçe Başkanı A.Bahadır Örs, Ticaret Odası Başkanı Erdal Çiftçi, Adsız Belediye Başkanı Türkan Pınar Çiğdem, Kimse Yok Mu Derneği Sekreteri Hasan Aşçı ve çok sayıda davetli katıldı.

AKSİAD Başkanı Halil Gümüş, programda yaptığı konuşmada; "Ülkenin ekonomik olarak güçlenmesinin yurt dışında daha çok söz sahibi olmasıyla doğru orantılı olduğunu, TUSKON Federasyonu'nun gerek yurt dışında, gerekse yurt içinde imkanı olmayan öğrencilere destek verdiğini belirtti. Cizre'ye giden üyelere teşekkür eden Gümüş, "Midelere giden etler belki damarlarda tıkanma ve yağlanmaya sebep olacak. Ancak; kalplerde kardeşlik damarlarının güçlenmesine vesile olacak." dedi.
Yurt dışında ve Cizre'de önceden tespit edilen maddi durumu kötü olan ailelere kurban eti ve giyecek dağıtılmasını içeren sunumun izlenmesinin ardından, üyelere plaket verildi. Kimse Yok Mu Derneği Genel Sekreteri Hasan Aşçının teşekkür konuşmasının ardından program sona erdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER