ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL15°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 27 Nisan 2013 Cumartesi 12:06

Aksaray'da Peygamber sevgisi salona sığmadı


Aksaray Teknik Adamlar Çevre Derneği, Aksaray Memurlar Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü’nün ortaklaşa kapalı spor salonunda düzenlediği Kutlu Doğum programı vatandaşlardan yoğun ilgi gördü. Aksaray kapalı spor salonunda gerçekleştirilen programa Belediye Başkanı Nevzat Palta,Aksaray Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Acar, İl Müftüsü Bekir Gülce, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy ve vatandaşlar katıldı.

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan programının açılışında konuşan Aksaray Teknik Adamlar Çevre Derneği Başkanı Mustafa Keskin, Eşrefi Mahlukat ve varlığın özü olan Peygamber Efendimiz'e(sav) Aksaray'da gösterilen sevgi ve hürmetin büyüklüğünün takdire şayan olduğunu söyledi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Süleyman Arısoy da, Peygamber Efendimiz'i ancak için düzenlenen Aksaray'daki programın okyanusta damla misali de olsa kalplerde manevi bir uyanışa vesile olmasını diledi.

Programda konuşan Prof. Dr. Muhittin Akgül yaptığı sunumda, "Doğumlar vardır bir evi, doğumlar vardır bir mahalleyi, doğumlar vardır bir şehri, doğumlar vardır bir ülkeyi ilgilendirir. Ama bir doğum vardır bütün kâinatı ilgilendirir. O da Hz. Muhammed(s.a.v.)’in doğumudur. Yine doğumlar vardır ömrü altmış yıl, doğumlar vardır ömrü yüz yıl, doğumlar vardır ömrü bin yıl, bir doğum da vardır ki ebedidir. O da Hz. Muhammed'in (s.a.v.) doğumudur ki tesiri, faydaları dünya ve ahirette de devam edecek olan bir doğumdur.” dedi.

Programda kitap okuma yarışmasında dereceye girenlere de ödülleri verildi.Yapılan sınav sonucu üç tane birinci çıkınca sıralama Aksaray Belediye Başkanı Nevzat Palta’nın çektiği kura sonucunda belirlendi.Yarışmanın birincisi umre hediyesi kazandı.
Programda sahne alan Türk tasavvuf musiki sanatçısı Saffet Yıldız Peygamberimiz için söylediği birbirinden güzel ezgilerle katılımcılara uhrevi bir gece yaşattı. Salonda hep bir ağızdan getirilen salavatlar duyguların zirveye çıktığı anlara sahne oldu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER