ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2012 Çarşamba 13:51

Akıncılar’da kış hazırlıkları tamamlandı

Akıncılarda kış hazırlıkları tamamlandı


Sivas Akıncılar Kaymakamı Mehmet Fatih Yakınoğlu, kış öncesi ilçe özel idaresi olarak hazırlıkları tamamladıklarını söyledi.

        Kaymakam Yakınoğlu yaptığı açıklamada, "İlçe özel idaresi olarak kış öncesi hazırlıklarımızı tamamladık. Hiçbir vatandaşımızı çetin kış şartlarında mağdur etmeme çabasındayız. Vatandaşların kış mevsiminin olumsuz şartlarından en az derecede etkilenmeleri için personel, araç ve gereçlerle 24 saat ulaşılabilir kamu hizmeti sunmayı hedefliyoruz." dedi.

     Çalışmalar hakkında bilgi veren Kaymakam Yakınoğlu, şunları dile getirdi: "Hükümet binası çevre düzenlenmesi ve dış cephe boyası yapıldı. İlçe özel idare çalışması kapsamında Eskibağ, Çiçekli, Aşağı Yeniköy, Geyikpınar köyleri grup yollarında yol genişletme çalışmaları tamamlandı. Balçık Sapanlı yolunun yaklaşık 7 kilometrelik birinci kat asfaltı ile Eskibağ köy yoluna 4 kilometre asfalt yol yapıldı. Köydes Projesi kapsamında 30 köyün içme suyu depolarının tadilatı ve iç bakım kale bodur çalışması yapıldı. Amacımız halkımıza temiz ve sağlıklı su içermektir. Devlet-millet işbirliği ile kanalizasyon çalışması yapılıyor. Malzemesi devletten işçiliği vatandaşımızdan sağlanıyor. Ayrıca çevre düzenlenmesi devam eden öğretmen evimizin 1 Ocak tarihine yetiştirmeye çalışıyoruz." 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER