ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 16:58

AKAD, kadınları sosyalleştiriyr

AKAD, kadınları sosyalleştiriyr


Malatya Aktif Kadınlar Derneği Başkanı Mine Karaca, kadının sosyal yaşama ve ekonomiye katılımını artırmak amacıyla önümüzdeki dönemde seminer, kurs, gezi gibi etkinlikler düzenleyeceklerini belirtti.

Mine Karaca ve Yönetim Kurulu üyeleri, Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, Malatya Hacı Bektaş Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli ile Battalgazi İmam Zeynel Abidin Kültür Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi’yi ziyaret etti.

Ziyaretlerde yaptığı konuşmalarda dernekleri hakkında bilgi veren Başkan Karaca, yaklaşık 1 yıl önce kurdukları derneğin kısa süre içinde ilgi odağı haline geldiğini ve üye sayılarının her geçen gün arttığını belirtti.

Karaca, kadının toplumsal hayata katılımını engelleyen her türlü ekonomik, sosyal, kültürel ve yasal engelleri ortadan kaldırılmasının önem arz ettiğini belirtti. Karaca, öncelikli olarak yerel olmakla birlikte ulusal süreçlerde yer alarak, iletişim ağları kurmaya, kadının ekonomiye katılımını ve katkısını arttırarak toplum her kesiminde yönetici ve karar verici statülere, hak ettiği yere ulaşmasına gönüllü olarak hizmet vermek istediklerini belirtti.

 Dernek olarak daha önce birçok farklı etkinlik düzenlediklerini aktaran Karaca, önümüzdeki dönemde de seminer, panel, gezi, kurs gibi organizasyonlar düzenleyeceklerini ifade etti. Toplumsal yaşamda gerçekleşen tüm tartışmaların insanların karşısındaki anlamaması, empati yapılmaması nedeniyle ortaya çıktığını vurgulayan Karaca, özellikle Muharrem ayında düzenleyecekleri etkinliklerde Eşref Doğan, Hasan Meşeli ve Erdoğan Ünverdi’nin konferans vereceğini dile getirdi.

Cem Vakfı Malatya Şube Başkanı Eşref Doğan, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Türkiye'de yaşayanların her birinin bir renk olduğunu belirten Doğan, "Her birimiz bir rengiz. Ama bunu bir pervaneye dönüştürüp aynı istikamette, aynı hızla döndürdüğümüz zaman beyaz rengini alırız. Bu beyazlığı muhafaza etme gayreti içinde olalım." dedi.

 Hacı Bektaş-ı Veli Kültür Merkezi Vakfı Başkanı Hasan Meşeli ise birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, "Bizleri birbirimize düşman etmeye hiçbir zümrenin gücü yetmeyecektir." ifadelerini kullandı. İmam Zeynel Abidin Türbesi Kültür Vakfı Başkanı Erdoğan Ünverdi de İslam dininin sevgi, barış ve kardeşlik dini olduğunu söyledi.

Ziyaretlerde AKAD Başkanı Mine Karaca, Doğan, Meşeli ve Ünverdi’ye Ehl-i Beyt isimlerinin yazılı olduğu tablo hediye etti.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER