ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Ocak 2014 Perşembe 23:14

Ajandanın faydaları

Ajandanın faydaları

Teknolojiyle gelişen telefonlar ve tabletler ne kadar işimizi görse de kağıt kalem ikilisinin yeri dolmaz.


Günlük hayatı düzene sokmaktan geçmiş günleri hatırlamaya kadar birçok konuda işimizi kolaylaştıran ajandalar yeni bir yılda alınması gereken ilk ihtiyaçlar listesinde ilk sırada yer alıyor. Tabii iş ajanda almakla bitmiyor. Önemli olan kullanışlı bir ajanda almak ve onu en aktif şekilde kullanabilmek.

DOĞRU AJANDAYI BULMAK İÇİN ÖNCELİKLE AJANDANIN TARİHLI OLMASINA DİKKAT EDİN

Sadece tasarımı güzel diye tarihlerin yer almadığı bir ajandayı seçmekten kaçının. İkinci olarak sayfanın çizgili ya da kareli olmasına özen gösterin bu sayede yazdığınız notlar birbirine karışmaz. Ajanda seçerken dikkat etmeniz gereken bir başka nokta da ajandanın ebatları; yanınızda taşıyabileceğiniz kadar küçük ancak yazdıklarınızı rahatça anlayabileceğiniz kadar büyük ajandalar en ideal olanlarıdır.

AJANDAYI EN VERİMLİ ŞEKİLDE KULLANARAK HAYATINIZI DÜZENE SOKMAK İÇİNSE BİRKAÇ PÜF NOKTAYA DİKKAT ETMEK GEREKİYOR

Bunlardan biri ajandanızı mümkün olduğu sürece yanınızda taşımanız ve her detayı bile o anda çıkarıp not almanız. Ajanda kullanırken hem sayfada kalabalığı önlemek hem de daha kolay hatırlamak için kendinize özel kısaltmalardan yararlanın ya da çiziminize güveniyorsanız aldığınız notla ilgili küçük resimler çizin. Bu sayede ajandanızı unutmuş olsanız bile içerisine ne yazıp çizdiğinizi hatırlama şansınız olur. Ajanda kullanırken sadece yapılacak işleri düşünmeyin. İki gün önce gidip çok beğendiğiniz bir filmi ya da uzun zaman sonra yaptığınız değişik aktiviteleri de geçmiş günlerde işaretleyin. Bu sayede yapılacaklar kadar yapmış olduklarınızı da değerlendirme şansınız olur. 

KAYNAK:
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER