ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL32°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2014 Çarşamba 11:35

Ailenin yardım çığlığına ses verin!

Ailenin yardım çığlığına ses verin!

Antalya’nın Kumluca ilçesinde yaşayan Yuvakgil Ailesi, 10 yıl önce geçirdiği trafik kazası sonucu yatağa bağlı yaşayan oğulları Murat Yuvakgil’in tedavisi için kendilerine uzanacak yardım eli bekliyor.


Kumluca’da yaşayan Yuvakgil Ailesi, 10 yıl önce trafik kazası sonucu yatağa bağlı yaşamak zorunda kalan oğulları Murat Yuvakgil’in (37) tedavi edilmesini istedi. Anne Ünzile Yuvakgil, 10 yıldan bu yana oğlu Murat’a baktığını, sağlık ve ekonomik yönden çok yıprandıklarını belirterek, “Oğlumun GATA gibi büyük hastanelerde tedavi edilmesini istiyorum. Oğlum Murat’a bakarken yardımcım yok. Bazen damadım ve kızım geliyor. Onlar yardım ediyor. Büyük oğlum da rahatsız o yüzden fazla yardım edemiyor” dedi.

”OĞLUMUN YAŞAMASI İÇİN GEREKLİ CİHAZLAR ELEKTRİKLE ÇALIŞIYOR”

Baba Yusuf Kemal Yuvakgil de oğlunun yaşaması için gerekli her cihazın elektrikle çalıştığını belirterek şunları söyledi:

”Aylık 180 ile 200 TL arasında elektrik faturası geliyor. Doktorlar iyi evlerde oturmamızı istiyor. Ev kiraları yüksek. Ekonomik ve psikolojik olarak yıprandık. Günlük evde kültür fizik hareketleri yaptırıyoruz. Yaptırmazsak hastamızın her tarafı beton gibi donup kalıyor. Fizik tedavi için Kumluca Devlet Hastanesi’ne başvurduk. Her gün gelip yapacaklarını söylediler ancak iki defa geldiler. Hastamızın hiç organı çalışmıyor. Taşımak, hareket ettirmek zor oluyor. Mideye bağlı hortumlarla sıvı gıdalarla besliyoruz. Devletimizden yardım bekliyoruz. Annesine bakım maaşı veriyorlardı. Hastamızı Bağ-Kur’dan emekli ettirdim. Annesinin maaşı da kesildi. Zor durumdayız.”

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER