ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 14 Eylül 2013 Cumartesi 17:49

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nden Aile Eğitim Programı


Muş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nce, 16-20 Eylül tarihlerinde Aile Eğitim Programı eğitimi düzenlenecek. Eski İlahiyat Fakültesi konferans salonunda yapılacak olan ve 5 gün sürecek olan eğitimlerde iktisat, hukuk, sağlık, iletişim ve medya gibi alanlarda eğitimler verilecek.

Muş Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Hamdullah Karasu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Aile Eğitim Programı'nın, ülke genelinde uygulanmak üzere Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından hazırlanmış bir aile eğitim programı olduğunu hatırlattı. Karasu, programın, aile üyesi bireylerin çağın gerektirdiği temel aile yaşam becerilerine yönelik bilgi, beceri ve tutumları kapsamlı olarak edinebilmeleri için hazırlandığını söyledi. Bu kapsamda ailelerin, aile eğitimiyle ilgili temel ihtiyaçları dikkate alınarak geliştirilmiş çeşitli alanlarda hazırlanmış tek eğitim programıdır olduğunu belirtti.

Karasu 'eğitim ailede başlar' ilkesinden hareketle hazırlanan Aile Eğitim Programı'nın, bilgi çağının gereklerine uygun olarak ailelerin yaşam kalitesini artırmaya dönük önemli bir adım olduğunu ifade etti. Bu amaçla daha önceden belirlenen kamu kurumlarında görevli 30 kişinin bu eğitime katılacağını belirten Karasu, ”Koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olarak önem kazanan Aile Eğitim Programı, bilimsel bilgi desteği ile aile mutluluğunu artırmaya dönük bir hizmet hamlesidir. Programın temel yaklaşımı önleyicilik, bilgilendiricilik ve eğiticilik yönü ön planda olan aile yaşamı eğitimidir. AEP, sorun, tedavi veya kriz odaklı değil, vizyon odaklıdır; yetişkinler için hazırlanan bu eğitim geliştirici bir nitelik taşımaktadır. Eğitim sonunda eğitici eğitim sertifikası verilecek ve eğiticilerin daha sonraki süreçlerde ilimiz genelinde düzenlenecek programlar ile eğitimler verecektir." diye ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER