ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Ocak 2013 Cuma 08:32

Ahi Evran Külliyesi Projesi’ne TESK desteği

Ahi Evran Külliyesi Projesine TESK desteği


Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Konfederasyonu (TESK), Kırşehir Belediyesi’nin hazırladığı Ahi Evran Külliyesi Projesi'ne 2 milyon liralık destekte bulunacak.

AK Parti Kırşehir Milletvekili Abdullah Çalışkan, Vali Özdemir Çakacak ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, TESK Başkanı Bendevi Palandöken’i makamında ziyaret etti. Ziyarette Palandöken’e Ahi Evran Külliyesi projesinin sunumu yapıldı. Bendevi Palandöken bu projenin Türkiye için çok önemli bir eser olacağını, TESK olarak kendi bütçe imkânları çerçevesinde mümkün olan en azami desteği vereceklerini ifade etti. Kırşehir heyeti daha sonra Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı’yı ziyaret ederek proje hakkındaki son gelişmeleri görüştü.

Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği (TESKOBM) Başkanı Abdulkadir Akgül’ü de ziyaret eden heyet, Birlik'ten projeye sahip çıkmalarını ve destek olmalarını talep etti. Akgül, konuyu en kısa zamanda Birliğin Genel Kurulu'na sunacaklarını ve bu projeye mümkün olan en yüksek desteği vereceklerini belirtti. Ziyaretler ile ilgili bilgi veren Milletvekili Çalışkan, Başbakanlık Tanıtma Fonu'ndan da destek almaya çalıştıklarını ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER