ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:37

AGİD İnşaat Komisyonu’ndan sektöre birlik çağrısı

AGİD İnşaat Komisyonundan sektöre birlik çağrısı


Anadolu Girişimci İşadamları Derneği (AGİD) İnşaat Komisyonu, kentte faaliyet gösteren müteahhitleri bir araya getirdi. Kentsel dönüşümde ortak hareket edilmesi kararının öne çıktığı toplantıya, çok sayıda müteahhit katılarak fikir alışverişinde bulunuldu.

Kent ekonomisine nasıl katkı sağlayabileceklerini görüşmek için bir araya geldiklerini ifade eden AGİD İnşaat Komisyonu Başkanı Hakkı Polat, kentsel dönüşümün, genelde Türkiye, özelde de Adana için önemli gündem maddesi olduğunu söyledi.

Çarpık kentleşme ve gecekondulaşmanın önüne geçebilmek için hükümet ve belediyeler ile işbirliği yapılması gerektiğini belirten Polat, TOKİ’nin hükümetten aldığı destekle Türkiye’nin her yerinde yeni binalar inşa ederek vatandaşın hizmetine sunduğunu kaydetti.

Üstlendiği misyon itibariyle AGİD’in STK’lar arasında ön sıralarda yer aldığını söyleyen Hakkı Polat, “İnşaat Komisyonu olarak misyonumuza uygun; başta üyelerimizin, kentimizin ve ülkemizin ekonomisine katkı sağlayabilecek projeleri hayata geçirmeliyiz.” dedi.

AGİD üyesi ve aynı zamanda Adana Yapı Müteahhitleri Derneği (AYAMDER) Başkanı Murtaza Kılçık da kentsel dönüşüm uygulamaları konusunda bilgiler verdi. Özel sektörün, kentsel dönüşümdeki yerine de vurgu yapan Kılçık, “Özel sektörün, kentsel dönüşümün içinde yer alabilmesi için bireysel değil denk firmaların güç birliği yapması gerekir.” diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER