ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL3°C
Kar Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mart 2013 Perşembe 12:48

Adnan Oktar halkın arasına karışır mı?

Adnan Oktar halkın arasına karışır mı?

O da insan neden karışmasın! Karışıyor ama Kanyon'da, İstinye Park'ta ya da Bebek'te...


Adnan Oktar, namı diğer Harun Yahya, kimdir? Yıllardır adına gazetelerde, televizyon kanallarında rastladığımız; yayınlarından haberdar olduğumuz ve Bilim Araştırma Vakfı ile özdeşleşmiş bu isim nerelidir, nerede yaşar; ne yer ne içer? Neler yapar, niçin yapar?

Türkiye’de “Evrim Teorisi” denildi mi ilk akla gelen isim olan Adnan Oktar, İslam’ı tebliğ ettiğini savunsa da; televizyonda kızlarla yaptığı program ve burada yaptığı açıklamalar ile sergilediği hareketler ve İsrail’le ilişkileri hep sorgulana gelmiş biri.

Sevenlerinin “Adnan Hoca” olarak niteleyerek, büyük itibar gösterdiği Adnan Oktar’a, İslami camiada önemli bir kesim ise kuşkuyla yaklaşıyor. Kimileri de Oktar’a “İslam’ı sulandırmaya çalışan bir kripto” gözüyle bakıyor.

Yakın çevresi ise, “Hoca”ları hakkındaki menfi görüşleri “O’nu tanımamaya” bağlıyor.

Habervaktim.com sitesinden Fatih Akkaya'ya röportaj veren Adnan Oktar aklınıza gelebilecek her soruya cevap verdi. İşte Oktar'ın açıklamaları...

“AİLEM KLASİK CHP’Lİ, LAİK BİR AİLE”

- Dedelerim aslında Kafkasya’dan göç etmişler Türkiye’ye, Rus zulmü sırasında. Seyyidim ben, Rus devlet kayıtlarında soy ağacımı detaylı olarak tespit ettik.

- Ailem klasik CHP’li, laik bir aile. 

- Hiç evlenmedim. Üstadım, canım Bediüzzaman Hazretleri’nin yoluna uyuyorum. 

“İSRAİL’İN SOYU, MÜBAREK BİR SOY”

- Bazı internet sitelerinde, facebook’ta falan görüyorum, annemi ve babamı Musevi olarak resmeden çeşitli açıklamalar var. Çok komik resimler bunlar. Bunu yapan arkadaşlar kendilerince Musevi olmayı kötü bir şeymiş gibi göstermeye çalışıyorlar. Oysa Hz. İbrahim’in soyundan geliyor Museviler de, Peygamber soyu Hz. İsrail’in soyu, mübarek bir soy. Bir Müslüman için bir şeref bir güzelliktir Peygamber soyundan gelmek. Ki benim de soyuma detaylı olarak baktığınız zaman Hz. Davud’a kadar uzandığını görürsünüz. Hz. Davud soyundan olmakla onur duyarım ben.

ACI VEREN HER İDEOLOJİNİN TEMELİNDE DARWİNİZM VAR

- Daha lise yıllarındayken asıl konunun Darwinizm olduğunu görmüştüm. İnsanlar genelde sorunun dışta görünen yüzüne bakıyorlar, “şu bize acı çektiriyor, bu sistem yanlış” diyorlar. Oysa sırtlarına adeta bir pençe atılmış, bunu göremiyorlar. Darwinizm işte bu pençe. Emperyalizm de komünizm de faşizm de özetle insanlara acı veren her ideolojinin temelinde Darwinizm var.

- Yahudilik ve Masonluk kitabının basılmasından sonra oldu. Kitabı yayından kaldırmam için çok teklifler geldi, baskılar oldu, sonra da hapishane ve akıl hastanesinde, toplam 19 ay kaldım. Tek bir sözümden dolayı, “Türk milletindenim, İslam ümmetimdenim” dediğim için akıl hastanesinde en azılı delilerin arasında tutuldum. Ayağımdan zincirle yatağa bağlı olarak üstelik. O zaman hastane yönetiminde Yıldırım Aktuna vardı, sağolsun bayağı bir ısrar etmem üzere yatağa bağlı olduğum zinciri namaz kılacak, secdeye varacak kadar uzatmışlardı. Hastaların birbirini öldürdüğü, son derece tehlikeli bir ortamda kaldım.

BU DEĞİRMENİN SUYU NEREDEN GELİYOR?

- Kitap sayım 300’ü geçti, 70’den fazla dile tercüme edildi. Allah yolunda yapılan hizmetten para alınmaz. Bu çok büyük ayıp olur. Allah da o yüzden çok bereketli kılıyor. Çok güzel ticari çalışmalarımız oluyor. Ama biz malı dünya hırsıyla sevmiyoruz, Allah’ın verdiği bir nimet olduğunu biliyoruz. Allah da elhamdülillah bol bol veriyor.

“TİCARİ FAALİYETLERİM VAR AMA BUNLARIN NELER OLDUĞUNU SÖYLEMEM”

- Benim üzerime hiçbir malım yok, takım elbiselerim ve ayakkabılarım dışında. Dünyada bir mal beklentim de yok. Dediğim gibi ticari faaliyetlerim var, ama bunların neler olduğunu söylemem. Allah’a şükür güzel kazanıyorum, Allah bereketini artırsın.

- Genelde en fazla 4 saat uyurum. Hemen hemen tüm gazetelerin önemli haberlerini hızlıca okur, değerlendiririm.

- Zaman zaman çıkıyorum, alışveriş merkezlerine gidiyorum. Kanyon’a, İstinye Park’a gittiğim oluyor, Bebek’e gidiyoruz arkadaşlarımla bazen.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER