ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Mayıs 2014 Cumartesi 08:38

Adem Tüysüz intihar etti!

Adem Tüysüz intihar etti!

Ünlü işadamının cesedi, yakınları tarafından evinde asılmış olarak bulundu.


Geleneksel Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nin eski ağalarından işadamı 60 yaşındaki Adem Tüysüz, İzmit'teki evinde kendini asarak yaşamına son verdi. Cesedi yakınları tarafından bulunan Adem Tüysüz'ün neden intihar ettiği araştırılıyor.

Bunalıma girdiği belirtilen Adem Tüysüz, İzmit'in Topçular Mahallesi'ndeki evinde iple kendini tavana astı. Bir süre sonra eve gelen yakınları Tüysüz'ü asılı bulunduğu ipten alıp, 112 Acil Servis'i aradı. Gelen ambulansla Kocaeli Devlet Hastanesi'ne kaldırılmak istenen evli ve 3 çocuk babası Adem Tüysüz'ün öldüğü belirlendi. Acı haberle yakınları, gözyaşına boğuldu.
İzmit'te Tüysüzler Kuyumculuk'un sahibi olan, ayrıca Kocaeli'de yayın yapan Kocaeli TV'nin kurucusu ve Yönetim Kurulu Başkanı da olan Adem Tüysüz'ün cesedi, otopsi için aynı hastanenin morguna alındı. Tüysüz'ün yakınları, onu intihara sürükleyecek herhangi bir sorunun bulunmadığını belirtirken, olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

3 KEZ KIRKPINAR AĞALIĞI YAPMIŞTI

Gümüşhane'nin Kelkit İlçesi'nde doğan Adem Tüysüz, kuyumculuk, sigortacılığın yanında yerel televizyon alanında faaliyet gösteriyordu. İşadamı Adem Tüysüz, 3 kez de Kırkpınar Ağalığı yapmıştı.

Adem Tüysüz, 2005 yılındaki Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ihaleye katılarak Kırkpınar Güreşleri ağası olmuştu. Adem Tüysüz, 2006 ve 2007 yılındaki güreşlerde de bu unvanı kazanmıştı. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde ağalık ihalesini 3. kez kazandığı için Altın Kemer almaya hak kazanan Adem Tüysüz, "Bugünleri gösteren Allah'ıma şükürler olsun" demişti. Tüysüz'ün Edirne'de Sarayiçi Er Meydanı'na heykeli dikilmişti. Ancak Edirne Belediyesi, kente söz verdiği 'kalıcı bir eser bırakmadığı' gerekçesiyle heykeli sökmüştü.

KAYNAK:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER