ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mart 2017 Pazartesi 17:38

Adana'da taşkın sonucu çiftlikteki tavuklar telef oldu

Adanada taşkın sonucu çiftlikteki tavuklar telef oldu

Adana'da, sağanak ve kar sularının erimesiyle meydana gelen taşkın nedeniyle dere yatağında bulunan bir çiftlikteki yaklaşık bin tavuk telef oldu.


Adana'da, sağanak ve kar sularının erimesiyle meydana gelen taşkın nedeniyle dere yatağında bulunan bir çiftlikteki yaklaşık bin tavuk telef oldu.

Merkez Çukurova ilçesi Salbaş Mahallesi'nde Hüseyin Işıkkutu'ya ait yaklaşık bin 300 tavuğun bulunduğu çiftlik, son günlerde etkili olan sağanaklar ve kar sularının erimesiyle oluşan taşkın sonucu su altında kaldı.

Çiftlik sahibi Işıkkutu, durumu Devlet Su İşleri (DSİ) yetkililerine bildirdi. DSİ'ye ait iş makineleriyle bölgeye gelen ekipler, çiftliğe ulaşmak için çalışma başlattı. Ekipler, çiftliğe giden yolun bulunduğu alanı kayalarla doldurarak, su altında kalan kümeslere ulaştı.

Çiftlik sahibi ile kümeslere giren ekipler, yaklaşık bin tavuğun telef olduğunu, 300'ünün ise yaşadığını belirledi.

Öte yandan, çiftlikteki bir köpeğin de sel sularına kapılarak telef olduğu öğrenildi.

Bölgedeki bazı tarlalar, bahçeler ve seralar da sel sularından etkilendi.

Hüseyin Işıkkutu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tarlaların da sel nedeniyle zarar gördüğünü anlatarak, "Bir metreyi aşkın taşkın oldu, bizim çiftliği geldi vurdu. Zararımız büyük. Yetkililer görüp de bu zararla ilgili yardımları olursa memnun olacağız. Selin olduğu anda çiftliğe girmiştik, yaşayan bazı tavuklar vardı ama çoğu ölmüştü." dedi.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER