ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 02 Kasım 2013 Cumartesi 18:16

Adana'da silahlı kuyumcu soygunu


Adana'da yaklaşık 2,5 ay önce 2 kişinin öldüğü 4 kişinin yaralandığı silahlı kuyumcu soygununda ölen baba oğulun vurulma anının görüntüleri ortaya çıktı.
Merkez Seyhan ilçesi Dumlupınar Mahallesi Kıbrıs Caddesi'nde Hakkı Baygın'a ait kuyumcu dükkanında yaşanan soygunda silahlı kişilere müdahale etmek isteyen Ali Can Aytaş ve kendisini engellemeye çalışan oğlu Mahir Aytaş vurularak hayatını kaybetmişti.
Kuyumcu dükkanının dışında bulunan güvenlik kamerasının ortaya yeni çıkan görüntülerine göre, kar maskeli, eldivenli ve pompalı tüfekli 4 kişi hızla dükkana giriyor. Silahlı kişilerden biri elindeki pompalı tüfekle dükkanın girişinde beklemeye başlıyor. Bu sırada bir kadın kaldırımda oyun oynayan çocuğunu kucağına alarak uzaklaşıyor. Kuyumcudan alışveriş yapan bir kadın ise dışarıya çıkarak kaçıyor.
Kuyumcunun bitişiğinde bulunan berber dükkanından çıkan Ali Can Aytaş'ı oğlu Mahir Aytaş engellemeye çalışıyor. Kuyumcu dükkanının önünde pompalı tüfekle bekleyen kişi, önce Mahir Aytaş'ı sonra da baba Ali Can Aytaş'ı vuruyor. Silahlı soyguncular ise kaçarken kuyumcunun ve berber dükkanının vitrinlerine ateş ediyor. Sonrasında ise yoldan geçenler ve çevredeki esnaf baba ile oğlunu hastaneye götürmek için çabalıyor.
Hakkı Baygın'a ait kuyumcu dükkanına gelen silahlı ve kar maskeli 4 kişi, altınları alıp kaçmak istedikleri sırada kendilerine engel olmaya çalışanlara pompalı tüfekle ateş açmış, kuyumcuda çalışan baba ve yandaki kuaför dükkanını işleten oğlunun da aralarında bulunduğu 6 kişi yaralanmış, Ali Can Aytaş ve oğlu Mahir Aytaş hastanede hayatını kaybetmişti.
Olayla ilgili soruşturmada 5'i tutuklu 1'i firari 7 sanık hakkında, "Nitelikli adam öldürme, nitelikli yağma, nitelikli yağma suçuna yardım, mala zarar verme ve yaralama" suçlarından dava açılmış, baba ve oğlunu öldürdüğü ileri sürülen A.A. ile soyguna karıştıkları iddia edilen D.Ö, F.A, A.G. ve K.T. için ikişer kez ağırlaştırılmış müebbet ve 21'er yıl hapis, D.T. ile Ş.A. için ise 15'er yıl hapis cezası istenmişti.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER