ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 23 Haziran 2014 Pazartesi 15:35

Adana BTÜ’de mezuniyet

Adana BTÜde mezuniyet

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi (BTÜ) Fen Bilimleri ve Sosyal Bilimler Enstitülerinden mezun olan öğrenciler için tören düzenlendi.


Üniversitenin ilk yüksek lisans mezuniyet töreni olma özelliği taşıyan ve Yeşiloba Yerleşkesinde Sosyal Bilimler Enstitüsü ev sahipliğinde gerçekleştirilen törene Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, öğretim üyeleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

İlk mezuniyet töreni olması sebebiyle yoğun katılımla gerçekleşen törende, Gıda Mühendisliği, Girişimcilik ve Yönetim ve Organizsyon programlarından mezun olan öğrenciler adına ilk konuşmayı Abdülkerim Arıkan yaptı. Üniversitenin ilk mezunları olmaktan dolayı gurur duyduklarını belirten Arıkan, kendilerini Adana BTÜ’nün fahri temsilcileri olarak gördüklerini söyledi. Arıkan, “Bize burada bulunma ve bu gururu yaşama imkanı sağlayan; kendini sürekli yenileyen, girişimci ve sorgulayıcı mezunlar yetiştirmeyi kendine görev edinmiş, pratik ile uygulamayı birleştiren, kısa zamanda markalaşan, ilk mezunları olmaktan gurur duyduğumuz, başta Sayın Rektörümüz olmak üzere, tüm Adana BTÜ ailesine teşekkür ediyorum.” ifadelerini kullandı.

Girişimcilik programı mezunlarından Esra Özden de hayatının en gururlu anlarından birini yaşadığını dile getirdi. Özden, “Hem Adana BTÜ’nün ilk mezunlarından biri olmanın, hem de çalışma yaptığım alana çok uygun bir program olan Girişimcilik programını bitirmenin mutluluğunu yaşıyorum. Girişimcilik, ülkemizin gelişiminde önemli bir unsurdur. Bu bakımdan Adana BTÜ’de Girişimcilik programının açılması büyük önem ve anlam ifade etmektedir. Böylesine güzel ve yeni bir üniversitede, genç ve dinamik bir akademisyen topluluğundan ders almış olmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Yüksek Lisans eğitimi sürecinde buradaki paylaşımlarımızı asla unutmayacağım.” şeklinde konuştu.

Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Doç. Dr. Fatma Nur İplik, üniversitenin öğrencileri, akademik ve idari kadrosuyla her geçen gün daha da büyüyüp geliştiğini söyledi. Doç. Dr. İplik, “Gelecek yıllarda sektörlerin ihtiyaçları doğrultusunda yeni Yüksek Lisans ve Doktora programları açılacaktır. Toplumun her kesimine hizmet eden üniversitemiz kısa zamanda güzel başarılara imza atmıştır ve atmaya devam edecektir.” dedi. Doç. Dr. İplik mezun öğrencilere yönelik yaptığı konuşmada, “Sizler, ilk mezunlarımız olarak ailemizin bir parçası oldunuz. Her şeyin ilkini beraber yaşadık ve güzel bir arkadaşlık ortamı oluşturduk. Aldığınız eğitimin tüm yaşamınız boyunca faydalı olmasını diliyorum. Sizlerden aldığımız geribildirimler doğrultusunda yolumuza devam edeceğiz. Hepinize mutlu ve başarı dolu bir hayat diliyorum.” ifadelerini kullandı.

Adana BTÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Ersoy, ilk yüksek lisans mezunlarını vererek önemli bir kilometre taşını geride bıraktıklarını belirtti. Prof. Dr. Ersoy, “Bugün ben de en az mezun olan öğrencilerimiz kadar heyecanlıyım. Bu güzel tabloya tanıklık etmekten ve bu heyecanı paylaşmaktan dolayı onur duyuyorum. Yol haritamızda kendimize belirlediğimiz hedeflerden birisi de yüksek lisans ve doktora çeşitliliğini arttırmaktır. Gelecek yıllarda lisans programları kadar yüksek lisans ve doktora programlarını da arttırarak tam bir araştırma-geliştirme üniversitesi haline geleceğiz. Her gün ailemize yeni değerler katıyoruz.” şeklinde konuştu.

Konuşmaların ardından mezun öğrenciler diplomalarını Rektör Prof. Dr. Adem Ersoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Fazıl Özsoylu, Enstitü Müdürleri Doç. Dr. M. Sertaç Özer ve Doç. Dr. Fatma Nur İplik’in ellerinden aldı. Diploma töreninin ardından geleneksel kep atma töreni gerçekleştirildi. Törenin sonunda katılımcılar üniversite bahçesinde yapılan kokteylde eğlenceli vakit geçirdi.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER