ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 11:13

Adalet Bakanı 'son verin!' dedi

Adalet Bakanı son verin! dedi


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, terör örgütü PKK'nın talimatıyla başlayan ve BDP'nin desteklediği cezaevlerindeki açlık grevleriyle ilgili çağrıda bulunarak sona erdirilmesini istedi. Bakan Ergin, bu süreçte tahriklere karşı herkesin duyarlı olması gerektiğini vurguladı.

Plan ve Bütçe Komisyonu'nda konuşan Ergin, açlık grevlerinin ceza infaz uygulamalarına yönelik değil, siyasi ve sosyal talepleri içerdiğine dikkat çekti. Olaya insani olarak yaklaştıklarını anlatan Ergin, grevlere son verilmesi için çalışmalara devam edildiğini vurguladı. Fiziksel ve psikolojik destek sağlandığını, sağlık durumlarının sürekli gözetim altında tutulduğunu dile getiren Ergin, açlık grevleri sona erdirilmesi için tekrar çağrıda bulunduğunu söyledi.

Soğukkanlı olarak bu olaya yaklaşılmasını isteyen Ergin, "Siyasi mülahazalara alet etmeden aynı duyarlılıkla aynı soğukkanlılık içinde karşılaması için çağrıda bulunuyorum. Bu süreçde tahriklere karşı herkes duyarlı olmalıdır." diye konuştu.

Bakan Ergin, sürece katkıda bulunacak iyi niyetli herkesle görüşmeye hazır olduklarını açıkladı. Bu sözler üzerine CHP İstanbul Milletvekili Mevlüt Aslanoğlu da "Sayın Bakan Ermenici savunma istiyorum." diyerek tepki gösterdi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER