ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL8°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Mayıs 2013 Pazartesi 20:47

ABİGEM Girişimcilik Kursu'nu tamamlayanlara sertifika

ABİGEM Girişimcilik Kursunu tamamlayanlara sertifika


Avrupa Birliği İş Geliştirme Merkezi (ABİGEM) ve KOSGEB Hizmet Merkezi Müdürlüğü işbirliğiyle, Erzurum Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonu'nda düzenlenen, uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan 90 kursiyere törenle sertifika verildi.

Sertifika töreninde konuşan ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir, gençlere girişimciliğin önemini anlattı. Gençlerden risk almalarını, hür düşünmelerini isteyen Demir, "Umut ediyorum ki bir süre sonra hepiniz KOSGEB’ten destek alarak kendi işletmelerinizi açacaksınız ve ilimizdeki ticari hayatının bir ferdi olacaksınız. Önünüze çıkan bu destek fırsatını iyi değerlendirdiğiniz takdirde hem bir ticari kazanç elde edeceksiniz hem de şehrimizin ekonomisine bir katkınız olacak. Sakın aldığınız bu belgeleri evinizin bir köşesinde saklamayın, en iyi şekilde değerlendirin.” diye konuştu.

Daha sonra girişimcilik programını tamamlayıp, “Girişimcilik Özelliklerinin Sınanması”, “İş Fikri Geliştirme”, “Pazar Araştırması” ve “Pazarlama Planlaması” gibi konularında eğitim olan 90 kursiyere törenle sertifikaları verildi.

Sertifika törenine; ETSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Şevket Demir, KOSGEB Erzurum Hizmet Merkezi Müdürü Ayhan Çarlıoğlu, ETSO Genel Sekreteri Harun Delibaş, ABİGEM Koordinatörü Prof. Dr. Osman Demirdöğen, Kuzeydoğu Anadolu Kalkınma Ajansı Uzmanı Fatih Yılmaz ve kursiyerler katıldı.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER