ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 13:53

ABD'li akademisyenler Gaziantep'e hayran kaldı

ABDli akademisyenler Gaziantepe hayran kaldı


 John Hopkins, Amerikan Universty, Goergetown Universty başta olmak üzere ABD'nin eğitimde üst sıralarda yer alan 5 üniversitesinden 10 akademisyenin yeraldığı bir grup Gaziantep’e hayran kaldı.

Gaziantep, Şanlıurfa, Ankara ve İstanbul'u ziyaret eden akademisyenler bölgeye hayran kaldı. Gaziantep'te Zeugma Müzesi başta olmak üzere tarihi mekanları gezen heyet, bol bol fotoğraf çektirdi. Gaziantep yemeklerine hayran kalan ABD'li heyet mutluluklarını dile getirdi.

Gezi çercevesinde Dünya TV Genel Yayın Yönetmeni Remzi Ketenci'yi de ziyaret eden heyet, kanalın çalışmaları hakkında bilgi aldı. 2 uydudan 100'ü aşkın ülkeye yayın yaptıklarını ifade eden Ketenci, sevgi ve muhabbet endeksli yayınların izleyici kitlesinde farkedildiğini ve büyük bir memnuniyete yol açtığını söyledi.

Gaziantep ardından, Şanlıurfa ve Mardin'in tarihi yerlerini de görme mutluluğu yaşayan heyetteki akademisyenler, Türkiye'nin nadide köşesi olan buraları görmekten dolayı çok mutlu olduklarını ve yaşadıklarını, ülkelerinde başta Akademik çevreler olmak üzere herkese anlatacaklarını ifade ettiler.

ABD'de faaliyet gösteren Rumi Forum Başkanı Emre Çelik de Türkiye’yi tanıtma adına forum olarak farklı çalışmaları olduğunu, bu gezinin de bu etkinliklerden biri olduğunu ifade etti.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER