ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Haziran 2013 Çarşamba 13:50

AB Öykü Yarışması’nda derece

AB Öykü Yarışmasında derece


Milli Eğitim Bakanlığı, Avrupa Komisyonu Türkiye Delegasyonu ve AB Bilgi Büroları Ağı işbirliği ile düzenlenen AB Öykü Yarışması’nın Adana etabında dereceye giren öğrencilerin ödülleri törenle verildi.

Avrupa Birliği’ni kuran barış, birlik, eşitlik, özgürlük, güvenlik, dayanışma değerlerini vurgulamak, bu değerleri yetişmekte olan kuşaklara iletmek ve bu alanda düşünce dünyalarını zenginleştirmek amacı ile ortaöğretim 9 ve 10. sınıf öğrencilerine yönelik olarak, “Farklılıklar içinde Birlik” temasıyla yarışma düzenlendi. Yarışmada birinciliği Çukurova Piri Reis Anadolu Lisesi’nden Münire Küçükcan, ikinciliği Abbas Sıdıka Çalık Anadolu Lisesi’nden Asya Akpulat, üçüncülüğü ise Ticaret Odası Anadolu Lisesi’nden Eylül Köse kazandı.

Adana Ticaret Odası’nda düzenlenen törende konuşan Başkan Atila Menevşe, yerel ve ulusal olmak üzere iki bölümden oluşan yarışmanın Adana bölümünde ödüle layık görülen öğrencilere ait eserlerin, Eskişehir’de düzenlenecek finale katılmaya hak kazandığını söyledi. Menevşe, “Dereceye giren öğrencilerimizi, Eskişehir’de düzenlenecek ulusal finalden de ilimizin göğsünü kabartacak bir sonuçla döneceğine olan inancımla tebrik ediyor; başarılarının devamını diliyorum. Bu süreçte öğrencilerimize ve öğretmenlerine desteğini esirgemeyen danışman öğretmenlerimize, okul müdürlerimize ve AB Öykü Yarışması’nın her aşamasında, bilgi merkezimizle işbirliği içerisinde hareket eden Adana İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne sürece verdiği destekten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Törende konuşan İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Hamit Şentürk de ülkemizin Avrupa Birliği üyelik sürecinin devam ettiği bir süreçte düzenlenen yarışmayı son derece anlamlı ve önemli bulduğunu belirtti. Ulusal Finali’nde dereceye giren öğrenciler, Belçika ve Litvanya seyahati ile ödüllendirilecek.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER