ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL19°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Mart 2013 Cuma 13:18

9. İzcilik Şurası Bağcılar'da düzenlendi


 Bağcılar Belediyesi İzci Meclisi 9’uncu İzcilik Şurası’nı gerçekleştirdi. Halk Sarayı’nda düzenlenen programa Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, AK Parti Bağcılar İlçe Başkanı İsmet Öztürk, Bağcılar Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz ile çok sayıda izci katıldı. Programda konuşma yapan Çağırıcı, Bağcılar’da 180 bin öğrenci olduğunu belirterek "180 bin öğrencinin hepsi izci kampına gitmek isterse hepsini götürebiliriz. " dedi.

Belediye olarak yeni bir projeyi daha başlattıkları dile getiren Çağırıcı, "İlçemize 7 tane havuz yaptırıyoruz. Bunları da Eylül ayına kadar tamamlayacağız. Bu havuzlarımızdan öğrencilerimiz ve sporcularımız ücretsiz yararlanabilecek." diye konuştu. İçinde bayanlar ve erkeklere yönelik 2 ayrı havuzun ve 2 büyük spor salonunun olduğunu aktaran Çağırıcı, "Türkiye’deki izcilerin yüzde 10’unu Bağcılar izcileri oluşturuyor. Geçtiğimiz yıl bin 200 izcimizle kamp yaptık. Bu yıl hedefimiz 5 bin izci ile kamp yapmak. Kampımıza, ilçemizdeki her okulumuzdan öğrencilerin katılmasını istiyorum." diye konuştu.

Bağcılar izcilerinin yaptığı son kamptan görüntülerin yer aldığı sinevizyon gösterisinin yapıldığı programda İzci Meclisi Başkanı Kemal Hürcan da yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdi. Bağcılar izcilerinin Türkiye çapında tanındığını söyleyen Hürcan, "Türkiye’de izcilik gündeminin yüzde 80’ini biz oluşturuyoruz. Ülkemizi yurt dışında temsil eden izcilerin de yüzde 80’ini biz oluşturuyoruz." dedi.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER