ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:26

83 Yaşındaki Hollandalı Mavi Kapak Topluyor

83 Yaşındaki Hollandalı Mavi Kapak Topluyor


Hollanda’dan yurdumuzu tanımak ve güzellikleriyle tanışmak için gelen turistler de "Mavi Kapak" kampanyasına destek veriyor.
İstanbul’da başlayıp Truva, Bergama, Efes, Meryem Ana Evi, Şirince, Pamukkale, Kapadokya, Anıtkabir ve Anadolu Uygarlıkları Müzesi’ni gördükten sonra 11 günlük turlarını tamamlayan Hollandalı Jean Mekking, yüzlerce kilo mavi kapak topladı. Konteynerleri karıştıran ve pet şişelerin kapaklarını tek tek çıkaran Mekking, kampanyayı çok ilgi çekici bulduğunu söyledi. 83 yaşındaki Jean Mekking, gruptaki arkadaşlarının da kampanyaya katılmasını sağladı. Hollandalı yardımsever ülkesine dönene kadar içtikleri suyun kapaklarını biriktirmekle kalmadı, mola verdikleri yerlerde başkalarınca atılmış bulunan şişelerdeki kapakları da topladı. Hatta daha da ileri giderek çöp bidonlarındaki kapakları şişelerinden ayırdı.
Hollandalı Mekking, mavi kapakları Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan’a iletilmek üzere rehber Mehmet Aydın’a teslim etti.
Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, ocak ayında Samos’tan tonlarca kapak geldiğini, kampanyaya yurt dışından destek verilmesinin sevindirici olduğunu belirterek “Mavi kapak kampanyası çok anlamlı katılımcı ve güzel bir kampanya. Toplanan kapaklar engelli yurttaşlarımız için araç olmaya, can olmaya devam ediyor” dedi.
 

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER