ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:32

80. ormana ilk fidanı dikti


Türkiye İş Bankası tarafından “81 ilde 81 orman” projesi kapsamında Osmaniye’de oluşturulan 80. ormanın ilk fidanı Vali Celalettin Cerrah tarafından dikildi.

Osmaniye’nin Düziçi ilçesi Elbeyli köyünde kurulan 80. ormanın fidan dikim törenine Vali Cerrah’ın yanı sıra İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Hakan Özkan, Düziçi Kaymakamı Nevzat Şengök, Düziçi Belediye Başkanı Ökkeş Namlı, Türkiye İş Bankası Osmaniye Şube Müdürü Turgut Küçük, TEMA gönüllüleri ve öğrenciler katıldı.

Türkiye İş Bankası Osmaniye Şube Müdürü Turgut Küçük, çevre konusunda toplumsal bilinç oluşturmak ve ülkenin doğal varlıklarının korunmasına katkıda bulunmak amacıyla Orman ve Su İşleri Bakanlığı ile TEMA Vakfı işbirliğinde başlatılan projede 4 yılı geride bıraktıklarını kaydetti.
Turgut Küçük, “Projemizin bitiminde 3000 futbol sahası büyüklüğündeki bir alana 2 milyondan fazla fidan dikmiş olacağız. Bu sayede çocuklarımızda ve gençlerimizde çevre bilincinin oluşturulmasında katkı sağlamayı hedefliyoruz. Çocuklarımız bugün diktikleri fidanlar sayesinde daha güzel bir dünyada yaşama fırsatı yakalayacaklardır.” dedi.

Orman İşletme İl Müdürü Hasan Bozan ise “Proje kapsamında 79 ilde 1 milyon 940 bin fidan dikildi. Şehrimizde de bu proje kapsamında 30 bin, proje harici olarak 105 bin fidan da Orman İşletme Müdürlüğü tarafından dikilecek. ” diye konuştu.
Vali Celalettin Cerrah ise projenin 80. ormanının Osmaniye’de kurulmasından mutluluk duyduğunu ifade ederek, “Orman ve Su İşleri Bakanlığımız ve TEMA Vakfımız ülkemizdeki orman alanlarının artırılması için önemli projeler geliştiriyor. Bu projelere, son 5 yıldır Türkiye İş Bankasının katılması da ağaçlandırma ve ormanların geliştirilmesi açısından ülkemizi daha iyi bir duruma getirecektir. Bunda emeği geçen bütün kurumlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

Valilik olarak ağaçlandırmaya çok önem verdiklerini belirten Vali Cerrah, “Önümüzdeki günlerde organize sanayi bölgesine 25 bin fidan dikeceğiz. Yüzölçümüne göre orman arazisinin en fazla olduğu illerden biri olan Osmaniye’miz önümüzdeki günlerde çok daha fazla ormanlık alana kavuşacaktır.” açıklamasında bulundu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER