ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 20 Kasım 2012 Salı 10:53

7 ilde suç örgütüne baskın


Antalya'da suç örgütüne yönelik operasyonda, benzin istasyonu ve fabrikalara girerek çelik kasalarda bulunan para ve ziynet eşyaları çaldıkları öne sürülen 1'i kadın 3 kişi gözaltına alındı.

Antalya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Hırsızlık Büro Amirliği ekipleri 1 aylık teknik ve fiziki takibin ardından İstanbul, Kayseri, Eskişehir, Konya, Afyonkarahisar, Karaman ve Niğde'de faaliyet gösteren suç örgütüne operasyon düzenledi.

Operasyon kapsamında gözaltına alınan 5 kişiden 2'si savcılığın talimatıyla serbest bırakıldı. Gözaltında bulunan Özkan P, Şeniz Ş. ve Murat K, sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Operasyon kapsamında 3 kişinin daha arandığı bildirildi.

Zanlıların, polisin takip süreci içerisinde 9 ayrı olaya karıştıkları öne sürüldü. Örgüt üyelerinin hırsızlık olayından bir gün önce benzin istasyonlarına yolcu gibi gelip konakladığı ve keşif yaptığı iddia edildi. Zanlıların, benzin istasyonu ve fabrikalara girerek çelik kasalarda bulunan para ve ziynet eşyalarını çaldıkları iddia edildi.

Zanlıların, hırsızlık olaylarını Antalya'nın dışındaki illerde gerçekleştirdikleri, örgüt üyeleriyle birlikte çok miktarda ziynet eşyasının ele geçirildiği kaydedildi.
 

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER