ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 26 Kasım 2012 Pazartesi 14:19

65 yaş üstü vatandaşlara göz taraması

65 yaş üstü vatandaşlara göz taraması


Eskişehir Odunpazarı Belediyesi tarafından başlatılan proje kapsamında mahallelerde yaşayan 65 yaş ve üstü vatandaşlara ücretsiz göz taraması yapılıyor.

Odunpazarı Belediyesi, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi (ESOGÜ) ve Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü tarafından yürütülen, 65 yaş ve üstü vatandaşlara yönelik ücretsiz göz dibi taraması devam ediyor. Odunpazarı ilçesi sınırlarında ikamet eden 65 yaş ve üstü tüm vatandaşların katılımlarıyla gerçekleşen göz dibi taramasıyla, vatandaşlara hastaneye gitmeden, oluşturulan göz tarama merkezinde mevcut göz sağlığı durumları hakkında bilgi sahibi olma olanağı sağlanıyor.

Mahallelerinden otobüslerle alınarak Odunpazarı Belediyesi Aydın Arat Sosyal Yaşam Merkezi’ne getirilen vatandaşların ücretsiz olarak kontrolleri yapılıyor. Yapılan kontrollerde bugüne kadar yaklaşık 2 bin 500 vatandaşın muayeneleri yapıldı. Kontroller kapsamında İstiklal Mahallesi sakinleri alanında uzman doktorlar tarafından muayene edildi. Gözlerinde rahatsızlığı bulunan vatandaşlar, kontroller sonrası hastaneye sevk edildi.

Yapılan uygulamadan memnun olan vatandaşlar, ücretsiz olarak yapılan bu taramaların herkes tarafından örnek alınması gerektiğini söyledi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER