ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Temmuz 2014 Cuma 21:57

6 saat sonunda indi...

6 saat sonunda indi...

Sabah saatlerinde çatıya çıkan işçi, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin 6 saatlik ikna çalışmaları sonucu aşağı indirildi.


Tekirdağ’ın Kapaklı ilçesinde bir inşaat firması tarafından yapılan sitede, maaş alamadığını iddia eden taşeron inşaat işçisi, 10 katlı bloklardan birinin çatısına çıktı. 

İddiaya göre, sitede çalışan onlarca işçi, maaşlarını alamadıkları için geçtiğimiz günlerde firmanın İstanbul’daki merkezine gitti. Firma yetkilileri ise taşeron firmaya gerekli tüm ödemeleri yaptıklarını, konunun kendileriyle bir alakası olmadığını belirterek işçileri gönderdi.

İstanbul’dan eli boş dönen işçiler, Kapaklı’ya dönerek taşeron firma sahibi Barış D. ve Harun Ö. ile görüştü. Buradan da sonuç alamayan işçilerden Atilla Kaya, sitedeki 10 katlı bloklardan birinin çatısına çıkarak intihara teşebbüs etti. İstanbul’daki firma yetkililerinin gelmesini ve tüm işçilerin alacaklarının ödenmesini talep eden Atilla Kaya, zaman zaman çatıdaki kiremitleri sökerek aşağı fırlattı. Bazı vatandaşlar olayı evlerinin pencere ve balkonlarından seyrederken, bazıları da sitenin etrafında olup bitenleri meraklı gözlerle izledi.

HİÇBİR FİRMA YETKİLİSİ GELMEDİ

Yaklaşık 6 saat boyunca çatıda firma yetkililerinin gelmesini bekleyen Atilla Kaya, aylardır para almadan çalıştırıldıklarını, fakat ne ana firmanın ne de taşeron firmanın kendileriyle ilgilenmediğini iddia etti.

Kaya, "Benim ve arkadaşlarımın 5 bin TL ile 30 bin TL arasında alacakları var. Evimize ekmek götüremiyoruz. Bizim de haysiyetimiz var. Kendilerinden paramızı isteyince bizi tehdit ediyorlar ve başlarından savıyorlar. Bana yapacak başka bir şey bırakmadılar" dedi.

Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri 3 amir ve onlarca polis ile olaya müdahale ederken, taşeron firma yetkilileri, Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından Çerkezköy’de bulunarak, gerekli işlemlerin yapılabilmesi için Kapaklı İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

İşlemler sırasında borçlarından dolayı yakalaması olduğu belirlenen taşeron firma ortaklarından Barış D., Tekirdağ Cezaevi’ne gönderildi.

İntihara teşebbüs eden inşaat işçisi Atilla Kaya ise, polis ekiplerinin ikna çalışmaları sonucu 6 saat sonra binadan aşağıya indirildi.
KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER