ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL10°C
Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 05 Aralık 2014 Cuma 16:13

6 kiloluk bebek şaşkına çevirdi

6 kiloluk bebek şaşkına çevirdi

Amerika Birleşik Devletleri'nin Colorado eyaletine bağlı San Luis Valley Hastanesinde 6,2 kilogram ağırlığında dünyaya gelen bebek herkesi şaşkına çevirdi.


Sezaryanla doğumu gerçekleşen bebeğin boyunun 55.8 santimete olduğu belirtiliyor. USA Today gazetesi doktorların doğum öncesi bebeğin kilosunu yaklaşık 3.1 kilogram olarak hesapladığını yazdı. Nefes alma zorluğu çeken Mia Yasmin Garcia adlı kız çocuğunun bakımı için tam koşullu başka bir hastaneye kaldırıldığı açıklandı.

Doğumu gerçekleştiren hemşirenin bebeğin dünyaya gelişi sırasında paniğe kapılarak arkadaşlarından yardım istediği ve bağırarak "koşun buraya gelin" diye bağırmaya başladığı ifade edildi. Daha önceki doğumlardan dört kız çocuğu sahibi olan Mia'nın babası Francisco Garcia, erkek çocuklarının olması için her yolu denediklerini vurgulayarak tanrının kendilerine beşinci kız cocuğunu verdiklerini söyledi. Baba Garcia hastane yetkililerinide suçlayarak "Bize normal bir doğum olacaklarını, hatta kilosuna kadar söylediler, yüzde yüz yanılma olurmu" dedi.

"Herşeye rağmen bu kız çocuğumuz ile de gurur duyuyoruz" açıklaması yapan babanın erkek çocuk sevdasından vazgeçtiği belirtiliyor.

KAYNAK:
DHA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER