ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 22 Kasım 2012 Perşembe 12:03

50 bin lale soğanı toprakla buluştu


Kayseri Kocasinan Belediye Başkanı Bekir Yıldız, 2013 yılı ilkbaharında Kayseri'yi süsleyecek 50 bin laleyi şimdiden toprakla buluşturduklarını söyledi.

Bekir Yıldız, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, mayıs ayında açmaya başlayan ve temmuzda sökülerek depolara kaldırılan lale soğanlarının dikim işleminin tamamlandığını belirtti. Yıldız, 2013 yılı için şimdiden 50 bin lale soğanının park, bahçe ve refüjlerde toprakla buluşturulduğunu kaydetti.

Lalenin imarlı, düzenli, bakımlı ve nostaljik bir imajın sembolü olduğunu vurgulayan Başkan Yıldız, “Kayseri ve lale, imaj açısından bir bütünlük oluşturuyor. Sarı, beyaz, pembe, kırmızı ve mor renkli laleler; martta yeşillenerek, mayıs ayında çiçeğe dönüyor. Mayıs ayının ikinci yarısında ömrünü tamamlayan lale soğanları, haziranın ikinci yarısında da sökülüp güneşte kurutularak, sonbaharda yeniden dikilmek üzere depolarda bekletiliyor. 17 yıldır diktiğimiz, vatandaşımızın da çok sevdiği 50 bin lale soğanını 2013’ü renklendirmek üzere toprakla buluşturduk.” dedi.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER