ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL6°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 07 Mayıs 2013 Salı 15:02

5 ayda 24 milyon liralık proje başvurusu yapıldı


Mardin Valiliği Avrupa Birliği Proje Koordinasyon Merkezi'ne (ABMAR ) son 5 ayda 23 milyon 800 bin liralık proje başvurusu yapıldığı bildirildi.

ABMAR, Türkiye’nin üyeliğe giriş sürecini hızlandırmak ve Mardin’in AB programlarından en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak için faaliyetlerini hızlandırdı. Projeler hakkında bilgi veren Mardin Valisi Turhan Ayvaz, son 5 ayda kabul edilen ve yeni başvuruları yapılan projelerin toplam sayısının 83 olarak kayıtlara geçtiğini belirtti. Vali Ayvaz, şu ana kadar 23 milyon 800 bin TL tutarında proje başvurusu yapıldığını söyledi.

Vali Ayvaz, hazırlanan projelerin sosyal kalkınmaya ve sosyal refahı artırmaya yönelik olmasının projelerde istihdam edilebilirlik artırımının kazanılması açısından önem arz ettiğini kaydetti.

Projelerin meslek edindirme ve gelir getirme özelliklerinin yanı sıra sosyal içerikli olmalarına da dikkat edilmesini isteyen Ayvaz, "Mardin’in ihtiyaçlarının göz önünde bulundurularak sanatsal, kültürel ve sportif faaliyetlerin de bu projelerle özellikle desteklenmesi İlimize önemli bir katkı sağlamıştır. Mardin bu alanda diğer illere nazaran son yıllarda ciddi bir ivme kazanmıştır. Toplam bütçesi 23 milyon 800 bin TL olan projelerin ilimizin kalkınmasına büyük bir destek sağlayacağını göz önünde bulundurmamız gerekir. Proje hazırlamak için Mardin’in tüm kurumları ile aktif katılım sağlaması gerekir. Bu tür projelerle gelecekte Mardin’i bir adım daha ileri götürmüş olacağız." diye konuştu.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER