ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL27°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Mart 2013 Salı 14:50

'450 bin TL ödenek verildi iki katı iş yapmalıyız'


Zonguldak Ereğli Kaymakamı İbrahim Çay, Zonguldak İl Genel Meclisi'nin aldığı kararla köylerde parke yapımının desteklenmesi için Ereğli'ye 450 bin lira ödenek gönderildiğini söyledi.

Kaymakamı İbrahim Çay, Kaymakamlık toplantı salonunda İl Genel Meclisi üyeleri ve bazı köy muhtarları ile bir araya geldi. Ereğli’ye 450 Bin TL ödenek gönderildiğini dile getiren Kaymakam Çay, bazı köylerdeki içme suyu çalışmalarının yapılması için aktarılan ödenek ile gelen paranın 690 bin lirayı bulduğunu söyledi. Aktarılan bu desteklerle vatandaşlarında katılımıyla her köyde ödeneğin iki katı bir işin yapılmasını gerçekleştirmek istediklerini ifade etti.

Çay konuşmasında “İl Genel Meclisi'nin 2 Mart tarihli oturumunda Ereğli’ye 450 bin TL parke, 240 bin TL Pembeciler Grup içme suyu hattı yapımı olmak üzere toplam 690 bin TL ödenek çıkarıldı. İl Genel Meclisimizden gelen paraların dağılımını ihtiyaç dâhilinde gerçekleştirdik. Parke için Sücüllü, Külah, İmranlar, Yenidoğancılar, Yalnızçam, Esenler Köylerimize 40 bin TL, Ormanlı Köyü’ne 50 bin TL, Aşağıdoğancılar, Düzpelit Köylerine 35 bin TL, Ruşenler Köyüne 30 bin TL, Yukarıhocalar Köyüne 25 bin TL, Aydın Köyüne 20 bin TL, Güllük Köyüne 15 bin TL. parke alınması için 450 bin TL para aktarılmıştır yine Pembeciler Grup Suyu kuyularının zarar görmesi nedeniyle fason kuyu vurulmak için 240 bin TL bedel olmak üzere toplam 690 bin TL para aktarılmıştır. Önemli olan bu para ile halkımızın da gücünü birleştirerek bunu en az 1-2 kat hizmet olarak aktarmaktır. Biz 5 lira veriyorsak arkadaşlarımız 15-20 liralık iş yapıyor. Pembeciler Köyü Grup içme suyundan Pembeciler, Abdi, Bakırlık, Ruşenler, Işıklı, Yaraşlıyörük köylerimiz faydalanması hedeflenmekte idi. Biz geçtiğimiz yıl Ak Parti Zonguldak Milletvekili Ercan Candan’ın destekleri ile bunu programa dahil ettirdik ve ödeneği çıktı. Geçtiğimiz yıl açılan kuyuda vatandaşlarımızın çocukları kuyunun kapağını kırmış ve içerisini taş doldurmuşlar. Geçtiğimiz yıl İl Özel İdareden gelen ekipler tıkanıklığı gideremedi, özel firma gelerek bu sorunu çözdü. Bu çalışmalar nedeniyle de ihaleye çıkamadık. Gelen para ile ihaleye çıkacağız. İhaleye yeniden hazırlayacağız. İhalenin sona ermesi ve çalışmaların tamamlanması ile bu bölgelerimizde de su sorununun çözümünü hedefliyoruz.”
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER