ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Mayıs 2013 Cuma 18:26

45 milyon liraya ıslah edilen Akarçay spor yapanların gözdesi oldu

45 milyon liraya ıslah edilen Akarçay spor yapanların gözdesi oldu


Afyonkarahisar'da iki yıl öncesine kadar kokudan ve sinekten geçilmeyen Akarçay, spor yapanların gözdesi oldu.

Kocatepe Gençlik Spor Kulübü üyeleri, 45 milyon liraya ıslah edilerek etrafına sosyal donatı alanları yapılan Akarçay Rekreasyon Alanı'nda step ve aerobik yaparak stres attı. Daha önce kapalı spor salonunda yaptıkları bu etkinliğin kendileri için büyük bir fırsat olduğunu dile getiren bayanlar, etkinliğe Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ı da davet etti. Kulüp üyeleri, projeyi kente kazandıran Çoban'a teşekkür etti.

74 YILDIR GÜNDEMDE

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da şehir merkezinden geçen Akarçay'ın kokusu ve kötü manzarasıyla 1939 yılından bu tarafa kamuoyunda ve yerel basında sık sık gündeme geldiğini söyledi. Çoban, "Akarçayımız, toplam 45 milyon lira para harcanarak, bu hale getirildi. Daha bu işin birinci basamağı. İnşallah ikinci basamağı da çok yakın zamanda 2014 senesinde gündeme gelecek. Proje, Ankara yoluna kadar devam edecek. Hastane'den İmamı-ı Azam Camii'ne kadar burası şu anda 2,1 kilometre uzunluğunda. Derenin içerisi 40 metre genişliğinde. İki tane iskelemiz var. 15 Haziran'dan itibaren 45 yolcu kapasiteli gemimiz, birde küçük teknemiz ve deniz bisikletlerimiz, jetskiler olacak.” dedi.

Mekanda dört tane kıraathane olduğunu belirten Çoban, vatandaşların çayını, kahvesini içerek aperatif yiyeceklerini tüketebileceklerini belirtit. Çoban, yine Afyonkarahisar'da ilk kez tartan pist koşu zemininin burada yapıldığını ifade ederek, “Sabahın erken saatlerinden itibaren buraya koşuya gelen vatandaşlarımız var. Bu proje için sağ olsun Sayın Bakanımız Veysel Eroğlu 33 milyon lira para harcadı. Bizde belediye olarak 12 milyon lira harcadık. Burada bulanan ağaçların tamamını ormandan taşıdık. Diğer dikilen ağaçlarda yıllar içinde kendini göstermeye başlayacak.” diye konuştu.


"HANIMLAR LOKALİNİN EGE BÖLGESİ'NDE BENZERİ YOK"

Bayanlara yönelik sosyal projelerin devam ettiğini belirten Çoban, Hanımlar Lokali projesi inşaatını bu yıl içerisinde tamamlamayı hedeflediklerini söyledi. Eski otogar alanının bulunduğu bölgede çalışmaları süren lokalin Afyonkarahisarlılar için büyük bir fırsat olacağını dile getiren Çoban "Hanımlar lokali projemiz, 7 bin metrekarelik bir park içerisinde toplam binm 800 metrekare kapalı alana sahip. Lokalin etrafında 5 metre genişliğinde tartan koşu pistimiz olacak. İçeride ise yüzme havuzu, sauna, buhar banyosu, step, aerobik, fitness salonları bulunuyor. Bunun yanında kurs salonlarımız, rehberlik merkezi, kabul salonumuz olacak. Proje, Ege Bölgesi'nde eşi ve benzeri olmayan bir projedir." şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER