ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 14:16

31 ev kullanılamaz hale geldi!

31 ev kullanılamaz hale geldi!

Sinop'un Boyabat ilçesinin 45 haneli Aşağı Seyricek köyünde çıkan yangında, 31 evde maddi hasar meydana geldi. Evlerin kullanılamaz olduğu öğrenildi.


Boyabat ilçesinin 45 haneli Aşağı Seyricek köyünde çıkan yangında, 31 ev kullanılamaz hale geldi.

Alınan bilgiye göre, ilçe merkezine yaklaşık 45 kilometre uzaklıktaki Aşağı Seyricek köyünde, boş olduğu belirtilen İbrahim Kaymaz'a ait evde yangın çıktı. Elektrik tesisatındaki arızadan çıktığı tahmin edilen yangın kısa sürede büyüyerek, köydeki diğer evlere de sıçradı.

İhbarı alan Boyabat ve Kargı itfaiye ekipleri ile Boyabat Orman İşletmesi ekipleri köye hareket etti. Yaklaşık 1,5 saatte köye ulaşabilen ekipler, yangını güçlükle kontrol altına alabildi.

Olayda, 31 ev tamamen yanarak kullanılamaz hale geldi.

Boyabat Kaymakamı Bilal Bozdemir, olay yerindeki incelemelerinin ardından AA muhabirine yaptığı açıklamada, yangının boş bir evde çıktığını, elektrik tesisatındaki arızanın yangına neden olduğu ihtimali üzerinde durulduğunu söyledi.

Köyde 45 ev bulunduğunu, bunlardan 14'ünün kurtarılabildiğini anlatan Bozdemir, şunları söyledi:

"Yangına 4 arazöz, 3 itfaiye aracıyla müdahale edildi. Allah'a şükür can kaybı ve yaralı yok. Hayvan telefi yaşanmadı. Köyde oturulan 6 haneden 4'ü yandı, 2'si sağlam. Yanan evlerde yaşayan 12 vatandaşımızı sağlam evlerde, komşu evlerde, gerekirse Boyabat'ta misafir edeceğiz. Hasar tespit çalışması yapacağız, acil yardım talebinde bulunacağız. Yanan evlerin yenisini yapar, eşyasını koyarız. Şükürler olsun ki can kaybımız yok."

Köy muhtarı Celal Yaman ise yangından önce elektrik şirketi görevlilerinin köye gelerek yangının çıktığı evde elektrik sayacını değiştirdiklerini anlattı.

Yaman, "İki görevli bana İbrahim Kaymaz'ın evinin elektrik saatini değiştireceklerini söyledi. Ben de 'o evde oturan yok size dilekçe mi verdiler' dedim. Onlar da 'biz tespit ettik elektrik saatini değiştireceğiz' dediler. Evi gösterdim. O iki görevli İbrahim Kaymaz'ın evine gitti. Onlar araçlarıyla köyden çıktıktan kısa süre sonra ev yanmaya başladı. Benim şüphem ya elektrikten ya da sigara izmaritinden olabilir" ifadelerini kullandı.

Öte yandan, AK Parti Sinop Milletvekili Mehmet Ersoy ile Vali Vekili Hıdır Kahveci de köye gelerek yetkililerden bilgi aldı, köylülere "geçmiş olsun" dileklerini iletti.

KAYNAK:
AA
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER