ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 04 Nisan 2013 Perşembe 14:00

"30 metrelik yol, kısa sürede açılacak"

"30 metrelik yol, kısa sürede açılacak"


Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle, Yalova Yolu ile İzmir Yolu’nu daha da yakınlaştıracak olan 30 metrelik yolun kısa süre sonra hizmete açılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe, Bursa’nın daha ulaşılabilir bir kent olması hedefiyle yol çalışmalarına ağırlık verdiklerini belirterek, 'Yol Medeniyettir' ilkesiyle ulaşımda özellikle yol çalışmalarına önem veriyoruz. Planda olup da uygulamada yapılmayan yolları birer birer açıyoruz. Ankara Yolu altı dediğimiz, İzmir - Ankara yolu istikametinde bulunan 30 metrelik yolda çalışmalarımız hızla sürüyor." dedi.

Başkan Altepe, 30 metrelik yolun Bursa’nın trafiğini büyük ölçüde rahatlatacak bir ana arter olduğunu da vurgulayarak, "Fatih - Çiftehavuzlar ve Soğanlı istikametindeki, Yalova Yolu ve Sırameşeler arasındaki yaklaşık 2 bin metre uzunluğundaki yolda 245 binanın kamulaştırmaları tamamlandı. Geriye 5 parselin kamulaştırması kaldı. Kısa zamanda buradaki çalışmalarımız da bitecek." diye konuştu.

Yol yapım çalışmalarının çevredeki tretuvar ve bisiklet yollarıyla birlikte yaklaşık 3 ayda şekilleneceğini ifade eden Başkan Altepe, "Böylece Demiryolu altı da nefes alacak ve Bursa’da güzel bir dönüşüm daha yaşanmış olacak. Yalova Yolu ile Sırameşeler'i birbirine bağlayacak olan 30 metrelik yolda kamulaştırılan 245 parsel için 37 milyon lira (37 trilyon) harcandı." diyerek, yol çalışmalarının Bursa için gereklilik olduğuna işaret etti. Başkan Altepe’ye inceleme sırasında Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Altın ve Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri Dairesi Başkanı Fehmi Ökten de eşlik etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER