ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL14°C
Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2012 Çarşamba 16:29

30 çiftin nikahını kıydılar

30 çiftin nikahını kıydılar

12.12.2012 çılgınlığı Mardin'i de sardı. Belediye, bugün 30 çifti evlendirdi.


Türkiye’nin birçok şehrinde olduğu gibi Mardin’de de 12.12.12 çılgınlığı yaşandı. 3 binli yıllara kadar yaşanmayacak bu tarihte evlenmek için başvuranları sayısı artınca, Mardin Belediyesi de bu tarih için özel hazırlık yaptı. Belediye Meclis Salonu bir gün öncesinden süslenerek nikah kıyacak çiftler için hazır hale getirildi ve 30 çiftin toplu nikahı kıyıldı.
    
Bu özel tarihi kaçırmak istemeyen ve 12.12.2012 tarihini unutulmaz kılmak isteyen çiftler soluğu evlendirme dairesinde aldı. Bir ömür sürecek olan birlikteliğe 'Eve'” demek için, Mardin Belediyesi Meclis Toplantı Salonu’nda birlikteliklerini evlilikle taçlandırmak isteyen çiftler romantik, duygulu ve coşkulu anlar yaşadı.
    
Mardin Belediyesi Evlendirme Memurluğu, nikah salonun ağırlıklı olarak mavi saten bir örtünün hakim olduğu masa ve duvarların yanı sıra salonu süsleyen dekoratif çiçek ve rengarenk balonlarla gelin gibi süslendi. Evlenmek isteyen çiftler, unutulmayacak özel bir gün olması dolayısıyla dünya evine girmek için 12.12.2012 tarihini seçtiklerini söyledi. Nikah yoğunluğu yaşanan salonda 15 dakikada bir nikah kıyıldı. Bu unutulmaz günde toplam 30 nikah kıyılarak rekor kırıldı.
    
Nikah salonuna gelen Mardin Belediye Başkanı Mehmet Beşir Ayanoğlu, evlenenlerin her zaman mutlu olmasını istediğini belirterek, “Her şeyin başında sevgi geliyor. Sevgi her şeyin üstesinden gelir. Çiftler sevgiyi yaşatır, birbirlerinin fikirlerine saygılı olurlarsa aşılmayacak sorun kalmaz. Dilerim bu güzel ve anlamlı günde evliliğe adım atan çiftlerimizin birliktelikleri bir ömür devam eder.” dedi.
    
Mardin Belediyesi Evlendirme Birimi Sorumlusu Sevgi Yağmurcukardeş,12 Aralık 2012 tarihinde nikah patlaması yaşandığına dikkat çekti. Yağmurcukardeş, "Geçen senenin aynı gününe oranla nikah talepleri yaklaşık 10 kat arttı. Belediyemize başvuran 30 çiftin toplu nikahını kıydık. Bazı çifter bugünün kendilerine uğur getireceğini, bazıları da akılda kalan unutulmaz bir tarih seçimi yapmak istedikleri için bugünü seçti.” şeklinde konuştu. 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER