ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 29 Ekim 2013 Salı 20:16

3 Ukraynalı öğrenci ülkelerine döndü

3 Ukraynalı öğrenci ülkelerine döndü


Okul stajlarını tamamlayan Uyraynalı 3 öğrenci ülkelerini döndü. Ukraynalı turizm fakültesinde okuyan 3 öğrenci 3 yıldır stajlarını Antalya'nın Manavgat ilçesinde değişik turistik tesislerde yapıyor. Ukraynalı öğrenciler, staj süresince kazandıkları turist bahşişleriyle Ukrayna'da ailelerine yük olmadan okullarını okuduklarını belirtiyor.

Ukrayna Taras Shevchenko Üniversitesi Coğrafya Fakültesi Uluslararası Turizm Bölümü 4. sınıfını bu bitiren ve stajını Manavgat'ta bir turistik işletmede yaptığını belirten öğrenci Anatolii Bohdanovich Davydenko, 3 yıldır, 3 arkadaşıyla birlikte yaz döneminde stajını turizm şehrinde yaptığını kaydetti.
Stajlarını tamamlayan 2 arkadaşınında iyi derecede İngilizce, Rusça ve Ukraynaca bildiğini aktaran Davydenko, ülkesinde de turizm hizmetlerine yönelik bir turizm firması açmayı düşündüğünü söyledi. Davydenko, "Okulumu bitirdim ve son yıl stajımızı Manavgat'ta tamamlayarak ülkemize dönüyoruz. Bundan sonra ülkemizde 2 ülke dostluğunun gelişmesine yönelik çalışma yapacağız. Üç yıldır Türkiye bizim ikinci ülkemiz oldu. Ülkemize götürdüğümüz İngilizce, Almanca, Ukraynaca ve Felemenkçe turizm dökümanlarıyla Manavgat'ı Ukrayna'da en güzel şekilde tanıtacağız. Manavgat'ın misafiperverliğini hiç bir zaman unutmayacağız." diye konuştu.

 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER