ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 17 Temmuz 2014 Perşembe 14:27

3 metrelik dev reklam

3 metrelik dev reklam

Tokat’ta bir fırında yapılan dev pide görenler, şaşkınlıklarını gizleyemiyor.


Tokat’ın Niksar ilçesinde Fatih Sultan Mehmet Caddesi Maduru Mahallesi’ndeki bir fırında yapılan 3 metre uzunluğundaki dev pideyi işyeri vitrininde sergileyen işletme sahibi Halit Cazır, "Pideyi gören fırına giriyor ve hatıra fotoğrafı çektirmek istiyor" dedi.

Ordu’nun Fatsa ilçesinde yapılan 2 metre 17 santimlik rekoru kırmak için 3 metre pide yaptıklarını belirten Cazır, pideyi satmak için değil, reklam amaçlı yaptıklarını söyledi.

İşletme çalışanlarından 50 yaşındaki Fikret Oktay, bu pideyi 26 ekmeklik hamurdan yaptıklarını söyledi. Oktay, "Ordulu ustaların yapmış olduğu 2 metre 17 santim uzunluğundaki pideye karşılık bizler de 3 metre uzunluğunda bir pide yaparak onların rekorunu kırmış olduk. Bu pide için 26 pide hamuru kullandık. Yaklaşık yarım saat ise pişme süresi oldu. Pideyi satmak için değil, teşhir için bu yola başvurduk. Pidenin hamurunu özellikle Niksar unundan tercih ettik. Pidemizin içinde herhangi bir katkı maddesi yoktur. Pidemizi görenler fotoğraf çekinmek için buraya akın ediyorlar. Böyle ummamıştık ama bir değişiklik oldu. Pideyi vitrinimizde Ramazan boyunca sergilemeyi düşünüyoruz. Satın almak isteyenler olursa da satmayı düşünmüyoruz. Dev pide vatandaşların çok ilgisini çekiyor” diye konuştu. Yumurtalı ve susamlı yapılan 3 metre büyüklüğündeki pide, fırının vitrininde sergileniyor. 

HABERİN VİDEOSUNU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KAYNAK:
İHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER