ÖNE ÇIKANLAR :
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 12 Aralık 2014 Cuma 00:46

3 hastaya umut oldu

3 hastaya umut oldu

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde beyin ölümü gerçekleşen 72 yaşındaki Veçhi Aydın’ın karaciğer ve iki böbreği organ bekleyen üç hastaya umut ışığı oldu.


Bandırma'da önceki gün meydana gelen trafik kazasında Veçhi Aydın'ın kullandığı 10 HD 002 plakalı özel otomobil kontrolünü kaybederek şarampole yuvarlandı. Kazada ağır yaralanan sürücü Aydın, Bandırma Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı. Doktorlar, bugün beyin ölümü gerçekleşen Veçhi Aydın'ın organlarının, organ bekleyen hastalara nakledilmesi için yaşlı adamın ailesiyle irtibata geçti. Veçhi Aydın'ın yakınlarının izin vermesi sonucu kendisinden alınan böbrekler Bursa Acıbadem Hastanesi'nde, karaciğeri ise Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde organ bekleyen hastaya nakledilmek üzere gönderildi.


BAŞHEKİMDEN TEŞEKKÜR

Bandırma Devlet Hastanesi Başhekimi Uzman Doktor Muzaffer Şenveli, insanın tüm organlarını bağışlaması kadar kutsal durumun olamayacağını belirterek, "İnsan vefat eder ancak Allah'ın vermiş olduğu o güzel lütuftan başkasının da yaralanmasını sağlıyor. Bu güzelliği merhum Veçhi Aydın yaptı. İkinci güzelliği ise Veçhi Aydın’ın ailesi yapmıştır. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
 

KAYNAK:
DHA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER