ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL22°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 13 Kasım 2012 Salı 14:11

27 taraftar maça alınmadı


Adana'da spor karşılaşmalarında taşkınlık çıkardıkları, rakip takıma ve hakeme kötü tezahüratta bulundukları gerekçesiyle 6 kişiye adli işlem uygulandı. Alkollü oldukları belirlenen 27 kişi ise karşılaşmalardan men edildi.

Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, 10 Kasım günü Adanaspor – Çaykur Rizespor arasında oynanan PTT 1. Lig futbol mücadelesi öncesi ve sonrasında alınan güvenlik önlemleri sayesinde olası hadiselerin engellendiği ve müsabakanın sorunsuz bir şekilde tamamlandığı bildirildi.

Açıklamada, alınan önlemler sayesinde, önceki tarihlerde yapılan karşılaşmalar sırasındaki kamera kayıtlarının izlenmesiyle de bazı seyircilere adli işlemler uygulandığı bildirildi.

Açıklamada şöyle denildi: "7 Ekim'deki Adana Demirspor- Adanaspor arasında oynanan derbi mücadelesi öncesinde rakip takım taraftarlarını taşlamaktan ve spor alanları ve çevresinde taşkınlık çıkarmaktan 1 kişiye, derbi mücadelesi öncesinde rakip takım taraftarlarına karşı kötü ve çirkin tezahürat yapmaktan 1 kişiye, 10 Kasım'daki maçta ise rakip takım oyuncularına ve hakeme karşı kötü ve çirkin tezahürat yapmaktan 4 kişiye 6222 sayılı 'Sporda Şiddetin ve Düzensizliğin Önlenmesi'ne dair kanun çerçevesinde toplam 6 şahsa adli işlem yapıldı. 10 Kasım tarihinde oynanan müsabaka öncesinde alınan etkin önlemler ve aramalar neticesinde çok sayıda yanıcı, yakıcı, ezici, yaralayıcı madde ve alet ele geçirilmiş olup gerekli işlemlere başlanılmıştır. Müsabaka öncesinde stadyuma giriş turnikelerinde yapılan alkol muayenesinde 27 şahsın alkollü olduğu tespit edilmiştir."
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER