ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL11°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Nisan 2013 Çarşamba 14:07

250 TL maaş için başvurular başladı

250 TL maaş için başvurular başladı

Asker ailelerine verilecek 250 TL maaş için başvurular başladı. İşte ayrıntılar...


Başbakan Recep Tayyip Erdoğan 16 Nisan 2013 tarihinde AK Parti meclis grup toplantısında yaptığı konuşmada asker ailelerinden muhtaç durumda olanlara aylık 250 TL yardım yapılacağını duyurmuştu. Ertesi gün Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Şahin başvuruların Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na yapılabileceğini açıklamıştı. Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü konuyla ilgili bir duyuru yayınladı.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı Sosyal Yardımlar Genel Müdürlüğü tarafından tüm Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıfları’na (SYDV) gönderilen Genel Müdür Vekili M. Cengiz Yücedal’ın imzasını taşıyan duyurunun tam metnini yayınlandı.

Metinde Müdür Yücedal, Bütünleşik Sosyal Yardım Hizmetleri Bilgi Sisteminde gerekli modül yazılımı çalışmalarına başladığına ve Milli Savunma Bakanlığı ile online belge temini noktasında görüşmelerin sürdüğüne vurgu yaptı.

Alt yapı çalışmalarının Haziran 2013′te sonuçlanmasını hedeflediklerinin altını çizilirken muhtaç asker ailelerinin mağdur olmaması için dilekçe ile başvuruların başladığı açıklandı.

PARA KİMLERE NE KADAR ÖDENECEK?

Başbakan Erdoğan’ın konuşmasından sonra asker ailelerini tamamına mı ödeneceği noktasında bir algı oluşmuştu. Duyuruda oğlu ya da eşi askerde olan muhtaç vatandaşlarımız bulundukları yerdeki Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’na başvurabileceği belirtildi. Yapılan başvurular Haziran 2013′ten sonra vakıflarca sisteme işlenecek ve vakıf Mütevelli Heyeti tarafından değerlendirilecektir. İlgili yardım tutarları muhtaç olduğuna kanaat getirilen vatandaşların hesaplarına aktarılacaktır.

“Muhtaç Asker Ailelerine Yardım Programı“na başvurmak için gerekli dilekçe örneği için tıklayınız.
 

KAYNAK:
yazete.com
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER