ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL25°C
Çok Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 21 Ocak 2013 Pazartesi 11:20

25 Ocak Mısır Devrimi'nin 2. yıl dönümü


Mısır'da muhalif partiler ve güçler, 25 Ocak Cuma günü kutlama yapmak için değil, devrimin gerçekleşmemiş hedeflerini talep etmek için sokaklara dökülme kararı aldıklarını açıkladı.
     Başkent Kahire'deki Gazeteciler Sendikası'nda açıklama yapan Anayasa Partisi (AP) üyesi Amr Salah, ''Siyasi ve devrimci güçler, 25 Ocak Cuma günü kutlama yapmak için değil, devrimin gerçekleşmemiş hedeflerini talep etmek için sokaklara dökülme kararı aldı'' dedi.
     25 Ocak Cuma günü düzenlenecek eylemlerin koordinatörleri tarafından yapılan yazılı açıklamada ise, ''2 yıl önce başlattığımız devrimi tamamlamak için 'yönetimde tekleşmeye çalışan Müslüman Kardeşler devletine hayır' sloganıyla gösteri düzenleyeceğiz'' ifadeleri kullanıldı.
     Tahrir Meydanı'na doğru 4 yerden yürüyüş düzenleneceği belirtilen açıklamada, her yürüyüşün Mısırlıların taleplerini dile getiren 4 farklı slogana sahip olacağı ifade edildi.
     Açıklamada ayrıca, yürüyüş sloganlarının, 'Sosyal Adalet', 'Kanun devleti', 'Despotizme hayır', 'İhvan hükümetine hayır' şeklinde olacağı belirtildi.
 

KAYNAK:
AA
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER