ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL31°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 01 Haziran 2014 Pazar 11:22

230 yolcuyla Büyükada’ya seferler başladı

230 yolcuyla Büyükadaya seferler başladı

BURULAŞ’ın İstanbul Şehir Hatları AŞ’den satın aldığı 'Hamdi Karahasan' yolcu gemisi, Mudanya-İstanbul Büyükada hattında ilk seferini yaptı.


Bursa Büyükşehir Belediyesi kuruluşu olan BURULAŞ’ın İstanbul Şehir Hatları AŞ’den satın aldığı 'Hamdi Karahasan' yolcu gemisi, Mudanya-İstanbul Büyükada hattında ilk seferini yaptı.

Saat 8.30’da Mudanya İskelesi’nden 230 yolcusuyla hareket eden geminin ilk yolcularını BURULAŞ Genel Müdürü Levent Fidansoy uğurladı.

1980 yılında Haliç tersanesinde inşa edilen 56 metre uzunluğunda, 10,5 metre genişliğindeki bin 500 yolcu taşıma kapasitesine sahip geminin uzun yıllar İstanbul Şehir Hatları’nda görev yaptığını ifade eden Levent Fidansoy, Burulaş bünyesindeki Bursa Deniz Otobüsleri İşletmesi’nin (BUDO) hizmet ağına eklediği Büyükada turlarının ilk etapta Pazar günleri düzenleneceğini, talebe göre seferlere Cumartesi günlerinin de eklenebileceğini belirtti.

Geminin düğün, toplantı gibi her türlü organizasyon için de kiraya verilebileceğini kaydeden Fidansoy, en az üç saatlik kiralama sistemiyle hizmet verecek olan organizasyonlarca saat ücretinin 900 TL olarak belirlendiğini, bu hizmetlerde ister körfez turu atılabileceğini, istenirse de bir noktaya demir atılabileceğini söyledi.

Bu arada Mudanya-Büyükada arasında ilk seferler dolayısıyla 20 TL olarak belirlenen kampanyalı gidiş-dönüş ücretinin 22 Haziran’a kadar devam edeceği öğrenildi.KAYNAK:
CİHAN
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER