ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL13°C
Hafif Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 03 Ocak 2013 Perşembe 10:20

22 yıldır gözü gibi bakıyor

22 yıldır gözü gibi bakıyor


Tekirdağ’ın Çorlu ilçesinde bir vatandaş, 8. Cumhurbaşkanı merhum Turgut Özal’ın Çorlu’ya 1990 yılında geldiği zaman kullandığı havluyu hatıra olarak 22 yıldır saklıyor. Emekli 72 yaşındaki Ahmet Gürses, Özal'ın Çorlu'ya geldiği tarihi ve o gün çekindikleri fotoğrafı havlu üzerine iğneleyerek ziyaretine gelenlere anı olarak anlatıyor.

Çorlu Kaymakamlığı'ndan emekli 72 yaşındaki Ahmet Gürses, en iyi günlerini Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zamanında geçirdiklerini vurgulayarak, ‘’Ben devlet memuruydum, o zamanlar en büyük zammı o vermişti bize. Hiç unutamıyorum onu. Türkiyemizde geçirdiğimiz en güzel günlerdi." diyerek, Özal'a olan hayranlığını ve sevgisini dile getiriyor. Gürses, 22 yıllık havlunun hikâyesini ise şöyle anlattı: ‘’Bulgaristan’dan zorunlu göçe tabi tutulan ve Çorlu'ya göç etmek zorunda kalan vatandaşlar için yapılan Küçük Kutlar yapıldıktan sonra, Cumhurbaşkanımız rahmetli Turgut Özal, Haziran 1990 yılında, sekiz bakanı ile birlikte bu konutların çekilişine geldi. Ben de o zaman Çorlu Kaymakamlığı komisyonundaydım. Cumhurbaşkanımız lavaboya gittiğinde, kaymakamımız bana ‘Ahmet Bey evden hemen bir ibrik ile su alır mısın?’ dedi. Ben de hemen eve gidip aldım. Lavabodan çıktığında çok iyi hatırlıyorum, korumalar hemen önünde duvar ördüler. Ben kaymakamımızın isteği ile ibrik ve havlu getirdiğimi söyledim. Ellerine su döktüm, yıkadıktan sonra da bu havlu ile kurulandı. Havluyu o günden beri evimde hatıra olarak saklayarak bu günlere getirdim. 1990 yılından beri bu havluyu gözümün içi gibi saklıyorum.’’

En iyi günlerini Cumhurbaşkanı Turgut Özal’ın zamanında geçirdiklerini ifade eden Gürses, ‘’Ben devlet memuruydum, o zamanlar en büyük zammı o vermişti bize. Hiç unutamıyorum onu. Türkiyemizde geçirdiğimiz en güzel günlerdi.’’ ifadelerini kullandı. Bulgaristan Silistre, 1944 doğumlu Ahmet Gürses, Çorlu Kaymakamlığı'nda çalıştığı dönemde Turgut Özal’ın babacan tavırları ile kendini çok etkilediğini, ona karşı çok büyük bir sevgi beslediğini sözlerine ekledi.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER