ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL20°C
Az Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2014 Pazar 00:22

1965 meşale yakıldı

1965 meşale yakıldı

’10.5 Dünya Bandırmalılar Günü’nde sahilde toplanan binlerce kişinin aynı anda meşaleleri yakması görsel bir şova dönüştü


Bandırmaspor 1965 Taraftarlar Derneği tarafından her yılın Mayıs ayının 10’unda düzenlenmesine karar verilen ‘Dünya Bandırmalılar Günü’nün dördüncüsü kutlandı. Cumhuriyet Meydanı’nda toplanan vatandaşlar daha sonra dernek tarafından kendilerine dağıtılan meşaleleri alarak mendirek ve sahil bandında bir araya geldi. Dernek tarafından Bandırmaspor’un kuruluş yılı olan 1965 yılına atıfta bulunarak 1965 adet meşale vatandaşlara dağıtıldı. Hazırlıkların tamamlanmasının ardından saatler 10.05’i gösterdiğinde atılan aydınlatma fişeğinin ardından aynı anda vatandaşlar meşaleleri yaktı. Mendirek ve sahilde aynı anda yanan 2 bine yakın meşale muhteşem bir görsel şova dönüştü. Bandırmaspor 1965 taraftarları, “Bugün 10.5 dünya Bandırmalılar günü. 10 Mayıs Dünya Bandırmalılar günü. Her yıl geleneksel olarak kutladığımız bir gündür. Bugün meşale ve çeşitli şovlarla takımıza destek amaçlı, şehrimizi hareketlendirmek amaçlı bir organizasyon yapmaya çalıştık. Katkılarından dolayı Bandırmalılara bütün herkese teşekkür ediyoruz. İlk başlangıcımız 2010 senesinde oldu. Bu bizim dördüncüsü olacak. Tüm dünyadaki Bandırmalılar günü kutlu olsun.” dedi.

Taraftarlar Derneği yöneticilerinden Ünsal Yamaner ise Bandırma’nın potansiyelini yeniden canlandırmak için uğraştıklarını ifade ederek, “Bu akşam bu potansiyeli gördük. Bandırmalı ruhunu gördük. Çoluk çocuk herkes burada. Bu birliktelik takımımızın da daha büyük başarılarına yansıyacaktır. Takım olarak hedefimiz Bank Asya 1. Ligi ve bunu başaracağımıza inanıyoruz.” şeklinde konuştu.
KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER