ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL26°C
Parçalı Bulutlu
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 24 Eylül 2013 Salı 20:55

14 milyonluk esrar ele geçirildi

14 milyonluk esrar ele geçirildi


Diyarbakır'da bugün düzenlenen narko-terör operasyonunda 5 ton esrar maddesi ile 4 tona eşdeğer 80 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi. Operasyonda yüzlerce kilo esrarın mavi bidonlar içine konulduktan sonra toprağa gömüldüğü ortaya çıktı. Jandarmanın düzenlediği operasyonda, esrarı korumak için bulundurulan silah ve mühimmatlar da ele geçirildi. Esrarın 14 milyon TL değerinde olduğu açıklandı.

Operasyon, Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı'nın sevk ve idaresinde, Lice ilçesinin Ortaç ve Yalaza köyünde yapıldı. Bu iki köy arazisinde, terör amaçlı uyuşturucu madde imal ve ticareti yapan şahıslara yönelik yapılan operasyona 24 Jandarma Özel Harekat ve Komando Timi ile 3 Polis Özel Harekat Timi tarafından güvenlik çemberi oluşturuldu. Güvenlik çemberi oluşturulduktan sonra ise İl Jandarma Komutanlığı KOM Şube Müdürlüğü ve Adli Jandarma ekipleri tarafından uyuşturucu madde arama faaliyetleri başlatıldı. Yapılan operasyonda toprağa gömülü bidonlar ve meşe ağaçları arasında gizlenmiş çuvallar içerisinde 2 ton esrar, kurutulmaya bırakılan yaklaşık 3 ton esrar ile 4 tona eşdeğer 80 bin kök kenevir bitkisi ele geçirildi.

Esrar operasyonunun yapıldığı bölgede yapılan aramada ise bir Kalaşnikof, bir tabanca, 99 Kalaşnikof mühimmatı, içinde mermileri olan 5 adet tabanca şarjörü, bir adet pompalı tüfek ve bir hücum yeleği ele geçirildi.KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER