ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL24°C
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 11 Mayıs 2014 Pazar 14:00

130 engelli askere kına eğlencesi

130 engelli askere kına eğlencesi

Türk bayrağı altında alana gelen gençlerin ellerine kınaların yakıldığı programda, aileler duygusal anlar yaşadı.


Bursa Kent Konseyi (BKK) Engelliler Meclisi, Büyükşehir Belediyesi Engelliler Şube Müdürlüğü’nün destekleriyle bir günlüğüne askere gidecek olan 130 engelli birey için kına eğlencesi düzenledi.

Fiziksel ve zihinsel engelleri yüzünden yaşıtları gibi askere gidemeyen gençlerin, temsili olarak vatani görevlerini yerine getirmeleri için başlatılan 1 günlük askerlik uygulamasından yararlanan 130 engelli genç, Bursa Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin düzenlendiği asker eğlencesinde buluştu.

130 engelli asker adayı, Merinos AKKM Fuar Alanı’na dev Türk bayrağı altında geldi. Türk bayrağı işlemeli yazmaları boyunlarına takan engelli gençler, ailelerin ‘En büyük asker, bizim asker’ sloganları eşliğinde karşılandı. Ellerine kınalar yakılan engelli gençler, daha sonra aileleriyle beraber davul zurna eşliğinde doyasıya eğlendi.

Asker eğlencesine katılan gençler, 12 Mayıs Pazartesi günü Yalova Yolu üzerindeki Garnizon ve Jandarma Komutanlığı’na teslim olup, 1 günlük askerlik hizmetini yerine getirecek.

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER