ÖNE ÇIKANLAR :
İSTANBUL12°C
Hafif Yağmur
YAŞAMTÜMÜ
  • GÜNCELLEME: 08 Şubat 2013 Cuma 14:48

'125 milyon TL’lik yatırım yapılacak'

125 milyon TLlik yatırım yapılacak


Trabzon Valisi Recep Kızılcık, 2013 yılında Trabzon’da yeni yapılacak olan yatırımlara ilişkin bilgiler verdi. İldeki farklı sektörlerde yeni yatırımlar yapılacağını belirten Vali Kızılcık, gerçekleştirilecek olan bu yatırımlarla Trabzon’un çehresinin değişeceğini söyledi. Kızılcık, “2013 yılında yeni yatırımlar ve devam etmekte olan yatırımlarla birlikte yaklaşık 125 milyon TL harcama yapılacaktır. 2013 yılında yatırımına başlanacak olan 3 adet büyük yatırımın toplam maliyeti 68 milyon olup bu yıl içersinde 15 milyon TL harcanacaktır.” dedi.

Recep Kızılcık, yaptığı açıklamada, 2013 yılında inşaatına başlanacak olan 20 milyon TL proje bedeli Arsin Balıkçı Barınağı, 5 milyon proje bedelli KTÜ Kemoterapi Ünitesi ve 43 milyon TL proje bedelli Ceza İnfaz Kurumu yeni binası olmak üzere 3 önemli yeni proje için 2013 yılı içerisinde 15 milyon TL harcama yapılacağını belirti.

Önceki yıllarda başlayıp devam eden yatırımlarla ilgili olarak da bu yıl içersinde yaklaşık 110 milyon TL harcama yapılacağını belirten Vali, bu yatırımların bazılarının bu yıl içersinde biteceğini bir kısmının ise gelecek yıllarda tamamlanacağını ifade etti.

Halen devam eden bazı yatırımlardan da bahseden Vali Kızılcık, Akçaabat Söğütlü Vadi Islahı'na 6 milyon 800 bin TL, spor tesislerine 2 milyon TL, KTÜ Acil Servisi Ünitesi'ne 4 milyon 500 bin TL harcanarak bu yıl içersinde bitirileceğini söyledi.

Ayrıca bu yıl içersinde 3 milyon TL proje bedelli olan havalimanı pist zemin etüt çalışmaları için 1 milyon TL kaynak aktarıldığını belirten Kızılcık, il genelinde karayolu yapımı için 22 milyon TL, turizm çevre düzeni için 2 milyon TL, KTÜ kampüs altyapısı çalışması için 15 milyon TL, DSİ İçme Suyu Projesi 12 milyon TL ve Akçaabat kanalizasyonu için 42 milyon TL harcanarak gelecek yıllarda bu projelerin bitirileceğini ifade etti.
 

KAYNAK:
CİHAN
ETİKETLER:
ÖNCEKİ HABER

SONRAKİ HABER